Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

R. Lamač: "Na zápas policajtmi sa nedá zabudnúť"

Sportnet|Publikované 19. okt 2006 o 22:00

Prešov - Úvod tejto sezóny hádzanárom Tatrana Prešov nevyšiel v súlade s predstavami. Najmä prehru vicemajstra v predohrávanom prvom kole extraligy

pred cestou do luxemburského Dudelenge na odvetu Pohára EHF, málokto očakával. Na Prešovčanov v prvom kole vyzrel mladý tím bratislavských policajtov. Nuž a práve ŠKP Bratislava je ich najbližším súperom.

"Na tento zápas sa zabudnúť nedá," tvrdí tréner Tatrana Prešov Roman Lamač (na snímke vpravo). "Prehrali sme ho nešťastne. Musím však s odstupom času priznať, že to boli zároveň aj časy, kedy sme v mužstve mali tak trochu nielen hádzanársky, ale aj ľudský chaos. Bola to moja extraligová premiéra na trénerskej lavičke, v ktorej sme podali zlý výkon. Ak si dobre pamätám, s vyprodukovanými osemnástimi technickými chybami. A za takých okolností sa zápasy zvyčajne nevyhrávajú. Odvtedy sme ale výkonnostne aj ľudsky niekde inde. Takže verím, že Bratislavčanom v nedeľu podvečer v Tatran handball aréne vrátime prehru aj s úrokmi." V predošlom kole vaši zverenci hostili Sečovce, ktoré do Prešova neprišli síce s "veľkými očami", zato však druhú polčas v Tatran handball aréne vyhrali o dva góly. Celkovo ale prehrali o deväť... "Pravdou je, že v druhom polčase naše mužstvo trochu poľavilo. Hru ale malo stále pod kontrolou. Na ihrisko som v tom čase posielal aj takých, čo predtým často nehrali. Taký Miloš Filič potrebuje zbierať skúsenosti. Nie je to zatiaľ hráč, ktorý by plnohodnotne nahradil trebárs Pekára. A takto by som mohol pokračovať. Postupne ale treba mladých do zápasov nasadzovať. Aj za cenu, že nebudeme lámať strelecké rekordy, akoby možno niekto chcel." Mužstvo ŠKP Bratislava bude zrejme nepríjemnejším protivníkom ako bol naostatok ŠKP Sečovce. "Súhlasím. Bratislavčania majú vo svojom tíme viacerých mladých, ale kvalitných hádzanárov. Hráčov, ktorým ak vyjde deň, vedia poriadne potrápiť aj favoritov. V žiadnom prípade preto neberieme stretnutie s bratislavskými policajtmi na ľahkú váhu. Vieme však akú hádzanú forsírujú a na takú sa dôkladne pripravíme. Žiadne prekvapenie si nepripúšťame. Na našom mužstve sa ukazuje, a cítim to aj ja, že nové mnou zavedené taktické veci už hráči dostávajú do krvi. Máme už určitú kvalitu, na ktorú, samozrejme, budeme vsádzať aj v nedeľu."

Nie darmo sa vraví, že každý je nahraditeľný

Prešov Keď tréner prešovských hádzanárov R. Lamač niečo naznačil o hádzanárskom a ľudskom chaose v klube na začiatku extraligy, nedalo nám neopýtať sa ho, či tým azda naráža na nečakané odchody ukrajinských legionárov Bražnika a Pokotyla? "Áno, toto mám na mysli. Vzťahy boli vtedy jednoducho narušené. Netvrdím, že príčinou boli len obaja títo hráči. Mali ale značný podiel na poklese disciplíny. Vôbec, celé ponímanie hádzanej v mužstve bolo úplne niekde inde ako malo byť. Faktom však je, že odkedy sa z klubu z vlastného rozhodnutia pobrali, a to vravím celkom otvorene, nikomu tu nechýbajú. V bráne výborne chytá Bakša. Skúsený gólman má dôveru nás všetkých a vracia ju výkonmi, za ktoré mu patrí v jeho veku obdiv. V poli sa zase presadzujú mladí hráči. Pýtajú si šance, výrazne sa núkajú do pozornosti. Pravdivé sa ukázalo byť tvrdenie, že každý je nahraditeľný..."

A vraj, že starého psa novým kúskom nenaučíš...

Prešov Vraví sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš. V prípade ľudí to ale neplatí. Taký Dušan Bakša, brankár hádzanárov Tatrana Prešov. Vôbec si nedovolíme tvrdiť, že je starý. Už dávnejšie však prekročil štyridsiatku. Medzi žrďami ale stále odvádza robotu minimálne tak kvalitne, a často aj lepšie, ako omnoho mladší extraligoví gólmani. Prečo sa o tom ale zmieňujeme? To preto, že reč s trénerom R. Lamačom prišla aj na tému na začiatku sezóny odídeného brankára Bražnika. Výkonnostne boli s Bakšom vyrovnanou dvojicou. Vadim mal však prednosť v zakladaní rýchlych protiútokov často presnými prihrávkami, asistenciami pri góloch, ktoré zavše dával aj sám. Momentálne je jednoznačnou jednotkou v bráne Tatrana D. Bakša. A ako sa diváci v Tatran handball aréne mohli presvedčiť aj minulú nedeľu v derby so Sečovcami, aj Bakša vie poslať spoluhráča do gólovej pozície. Niečo o tom by vedel iste povedať krídelník Fuňak. A ktovie, možno, aj Bakša nejaký ten gól ešte dá. To ale rozhodne nie jeho prvoradou úlohou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.