Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

R. Kontšek: Gregor sa ma chcel zrejme zbaviť

Sportnet|Publikované 20. okt 2006 o 00:00

Košice Hokejistov HC Košice čaká dnes vystúpenie v Skalici. Na zápas cestovali oceliari už aj s dvojicou nových hráčov. Do Žiliny putovalo na

hosťovanie do konca sezóny duo Petrík Hvila, zo Žiliny prišli Lipovský a Kontšek. Tridsaťšesťročný útočník Roman Kontšek bol v Žiline kapitánom. V posledných dvoch kolách extraligy však v zostave trénera Dušana Gregora chýbal. Dnes by mal po prvý raz obliecť dres oceliarov a miesto by mal mať v útoku s Lažom a Lipianskym. Kontšeka sme sa po niekoľkých hodinách od chvíle, keď sa dozvedel, že poputuje na východ opýtali:

Roman, môžete potvrdiť, že už po poslednej sezóne tu bola úvaha, že by ste prišli do Košíc?

"Každý vedel, že v Žiline mám ešte kontrakt. Áno, rozprával som sa s pánom Šterbákom, prebrali sme túto vec, ale ostali sme pri tom, že keby niečo..."

Od kedy ste začali uvažovať nad tým, že by ste si to mohli namieriť na východ?

"Od chvíle ako ma tréner Gregor nevzal na zápas do Košíc. Povedal som si, že by nebolo zlé porozprávať sa s trénerom Šterbákom čo a ako, s tým, že až čas ukáže ako sa vyvinie situácia."

Kto teda koho kontaktoval?

"Volal mi tréner Šterbák. Bol som tu, keď hrala v Košiciach Žilina, ale súkromne, pozhovárali sme sa, potom aj s riaditeľom klubu pánom Bakošom."

Je za vašim odchodom zo Žiliny nejaký konflikt? Trebárs s trénerom Gregorom, o ktorom sa povrávalo?

"Pán Gregor ma nenominoval na zápas v Košiciach a nepovedal mi prečo. Nič mi osobne nevysvetľoval. Ale zrejme sa ma chce zbaviť, tak vznikol ten trejd."

Takže aký dôvod mal žilinský tréner na to, aby vás vynechal zo zostavy? Výkonnosť, ktorú spomínal?

"Konflikt sme žiadny nemali. Už proti Martinu ma v poslednej tretine stiahol z ľadu. Neviem čo sa udialo. Bol som sa opýtať čo sa deje, ale odpovede som sa nedočkal. Nepovedal, že by som hral slabo. Ale viac by som to nechcel rozoberať. Uvidím s čím vyjde pán Gregor. Časom možno poviem viac."

Nemáte teda pocit, že ste nespĺňali trénerove predstavy?

"Jasné, každý hráč môže hrať vždy lepšie. Ale to viete, lepšie sa vám hrá v prostredí, ktoré je kľudné. A to v Žiline nebolo. Hráč musí cítiť dôveru a ja som ju necítil, bolo to iné ako v minulej sezóne za trénera Šterbáka. Dostal som sa do psychického útlmu. Teraz potrebujem trochu času, aby som sa po tom všetkom spamätal."

No viete, že aj v Košiciach budete ostro sledovaný...

"Veľa ľudí sledovalo tento trejd. Pre niečo boli títo hráči vybraní, a ja určite nechcem byť do počtu. Aj mne len v utorok oznámili, že idem do Košíc, som v novom prostredí, no tie zmeny už poznám. Počas kariéry som hral už všelikde, takže to pre mňa nie je nová situácia."

Prišli ste do tímu, ktorý má vysoké ambície, no zatiaľ sa mu nedarilo podľa očakávaní. Pocítili ste to na atmosfére?

"Keď som vkročil do kabíny, mal som veľmi dobrý pocit. Viem, že tu sú vynikajúce podmienky na prácu. Košičania odohrali veľmi dobré stretnutia, ale chýbali v nich výsledky. Mužstvo sa len potrebuje zbaviť kŕča."

Nemali by ste mať problémy s adaptáciou. Mnohým hráčov poznáte. Tréner vás pred zápasom so Skalicou zaradil do Lipianskeho útoku k Lažovi. A s Lažom ste už čosi odohrali...

"Jednu celú sezónu v Žiline. Poznám tu mnohých, no mnohých ešte nie. Aj s prostredím sa musím zžiť. Aj s arénou a väčším ihriskom. Ale teším sa na to. Prišiel som do kvalitného tímu a viem čo ma čaká. Bol som tam, kde nebola pohoda a ja sa do nej chcem v Košiciach dostať. Od zmeny si sľubujem to, že to bude lepšia a verím, že mužstvu pomôžem."

Súvisiace články