Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

R. Jarolín: Prehrali sme si to sami

Sportnet|Publikované 28. nov 2006 o 23:00

Poprad - Veľmi smutní vychádzali po včerajšom stretnutí z kabíny popradskí hokejisti, ktorí v zaujímavom a kvalitnom dueli prehrali na vlastnom ľade

s lídrom súťaže, bratislavským Slovanom 4:5 po samostatných nájazdoch. Po dvoch tretinách viedli domáci 4:2 a tento stav platil ešte aj v úvode 54. minúty. Ani to však napokon Podtatrancom nestačilo.

Zápas mali "kamzíci" rozohraný výborne, keď trikrát viedli dvojgólovým rozdielom, no napokon vyšli bez bodu. Strelcom úvodného gólu bol v 5. minúte domáci útočník René Jarolín, ktorý vyšiel z popradskej kabíny ako prvý. "V posledných šiestich minútach sme si sami stratili tento zápas. Samostatné nájazdy sú už len o šťastí, toho mal viac Slovan a preto vyhral. Teraz s tým už nič nespravíme, musíme sa poučiť z týchto chýb a do nasledujúceho stretnutia si to rozobrať, zdvihnúť hlavy a ďalší zápas vyhrať," uviedol očividne sklamaný R. Jarolín, ktorý si nemyslí, že v záverečnej tretine rozhodla i údajná slabšia kondícia popradského mužstva, ktorú spomínal hneď po svojom príchode nový tréner František Hossa.

"Neviem, či to je tá kondícia. Doplatili sme na zbytočné vylúčenie, po ktorom sme dostali tretí gól, keď to tam hráč Slovana dorazil a potom na inkriminovaný moment v závere, ku ktorému sa nechcem viac vyjadrovať, keď nebolo odpískané zakázané uvoľnenie hostí. My sa však nemôžeme spoliehať na to, že to rozhodcovia budú pískať, musíme hrať stále. Dnes (včera, pozn. redakcie) nás to stálo výsledok," zdôraznil hráč, ktorý ešte v úvode tejto sezóny obliekal dres Slovana. V samostatných nájazdoch to už bola tretia prehra Popradu. V čom to je, že "kamzíci" v trestných strieľaniach doteraz ešte ani raz neuspeli?

"Keď mužstvo vyhráva 4:2 a za šesť minút stratí zápas, psychika ide trošku dole. V nájazdoch dal Slovan tri góly, my ani jeden a to rozhodlo," naznačil R. Jarolín, ktorý brankára belasých Chovana, ktorý nastúpil od tretej tretiny, pozná, keďže v tomto mužstve nedávno pôsobil. Ani on, ani ďalší jeho spoluhráči ho však nedokázali prekonať.

"Keďže ho poznám, premýšľal som, čo mu spravím. Chcel som urobiť blafák, ale pokazil som to, som drevák," sebakriticky si "sypal popol na hlavu" R. Jarolín, ktorý sa však za predvedený osobný výkon i celého kolektívu určite hanbiť nemusí. Ocenili to i diváci, ktorí svojmu mužstvu po zápase poďakovali skandovaným potleskom i napriek nešťastnej prehre. "Máme pred sebou ďalší zápas, na ktorý sa musíme pripraviť čo najlepšie, aby sme ho vyhrali," uzavrel R. Jarolín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.