Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

R. Hiráková: "Nedokázali sme súperky odstavovať"

Sportnet|Publikované 19. dec 2003 o 23:00

Košice - Pivotka Delty I.C.P. Košice Renáta Hiráková francúzske palubovky pozná veľmi dobre, veď uplynulé dve sezóny strávila v Montpellieri. V

krajine galského kohúta mala pôsobiť aj v tomto ročníku, bola už dohodnutá s Bordeaux, ale tento tím sa napokon dostal do finančných problémov, a tak z prestupu zišlo a Hiráková momentálne oblieka košický dres. Táto skúsená basketbalistka teda poznala niektoré hráčky USO Mondeville už pred štvrtkovým vzájomným stretnutím v Európskom pohári FIBA. Ani jej 29 bodov však Delte nepomohlo doviesť žlto-modrým z Mondeville na východ Slovenska víťazstvo. Po porážke 79:86 sme sa s R. Hirákovou pozhovárali.

Stretnutie malo zaujímavý priebeh. Aký je váš pohľad na jeho vývoj?

"Začali sme tak ako v každom zápase, to znamená dosť zle. Prehrávali sme 3:12, takže sme to museli doťahovať. To sa nám podarilo, v polčase sme dokonca už vyhrávali. Potom sme to ešte natiahli, ale vzápätí sme k hre pristúpili trošku laxne a keď sme viedli o 13 bodov, súperky na nás postavili zónu. Proti nej sme boli bezradné a bezhlavo sme strieľali, čo domáce využili na rýchle protiútoky, z ktorých dával koše. Podľa mojej mienky to však bol veľmi dobrý zápas. Mohli sme ho vyhrať, víťazstvo sme mali na dlani, ale samy sme sa oň pripravili."

Zmena domácej obrany na zónovú teda bola pre vás neprekonateľnou prekážkou?

"Dosť, máme totiž problémy hrať do zóny. Nedarilo sa nám, odpaľovali sme všetko zvonku a nič nám nepadalo. Nevedeli sme sa chytiť a trošku sme znervózneli. Franzúzky využili naše chyby, stiahli náš náskok a nám sa už výsledok vo zvyšných minútach nepodarilo zvrátiť."

Už Benátky ukázali, že pod košom sú veľmi silné. Žiadna zábava to pre vás pivotky určite nebola ani v Mondeville, veď tréner Karnay sa tiež vyjadril, že kilogramy boli v dôležitých podkošových bitkách jasne na strane súperiek. Zrejme aj preto opäť platilo, že v doskakovaní za súperkami jednoznačne zaostávate a to je jednou z hlavných príčin prehry.

"Ja by som ani nepovedalo, že to bolo v kilogramoch. Jedna ich pivotka bola síce vyššia ako my všetky dokopy, ale tie ďalšie neboli nejako vysoké. Boli však veľmi skákavé pod košom a v tomto nás prevýšili. Nedokázali sme ich odstavovať, to bola príčina. Domáce boli akoby hladnejšie po lopte, išli za každou jednou."

V útoku to však vám osobne sypalo dobre, 29 bodov je veľmi slušná vizitka.

"Darilo sa mi. Som rada, že sme sa so Zuzanou Škvarekovou dokázali presadiť trošku výraznejšie. Teší ma to, lebo nie v každom zápase sa mi strelecky takto darí."

Napriek tomu, na víťazatvo to nestačilo. Neboli ste od neho až tak ďaleko, takže Mondeville aj podľka vás asi poraziteľný určite bol.

"Samozrejme. Myslím si, že na domácej palubovke si na nich jednoznačne trúfať môžeme. Keď podáme koncentrovaný výkon, môžeme vyhrať. Keď však na nás postavia zónu, nebude to jednoduché. Musíme ešte na tom popracovať, aby sme útočnú činnosť do súperovej zóny vylepšili. Ak nie, tak neviem, neviem, ako odveta dopadne."

Podľa vyhlásení košického tábora pred začiatkom druhej fázy súťaže, ste chceli zabojovať aj v silnej konkurencii o postup, ak to bude možné. Po dvoch úvodných porážkach ostáva skôr už iba teoretická šanca. To však asi nič nemení na vašom odhodlaní naplno sa pobiť o víťazstvá aj v zostávajúcich štyroch dueloch.

"Naša skupina je veľmi vyrovnaná. Ťažko hovoriť, kto je v nej favorit. Chceli sme si však dať pod stromček pekný darček v podobe víťazstva v Mondeville. Žiaľ, nevyšlo nám to, ale myslím si, že dvere k postupu ešte ostali otvorené. Kým existuje možnosť, netreba to zatracovať, treba za tým ísť ďalej a pokúšať sa až do poslednej chvíle. Bude to však veľmi ťažké, určite na dlhé lakte."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.