Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Quinn ostáva na striedačke Maple Leafs, potiahne už ôsmy rok

TASR|Publikované 29. jún 2005 o 10:44

Toronto 29. júna (TASR) - Skúsený kanadský hokejový tréner Pat Quinn predĺžil v noci na stredu kontrakt s vedením klubu NHL Toronto Maple Leafs. Podľa ...

Toronto 29. júna (TASR) - Skúsený kanadský hokejový tréner Pat Quinn predĺžil v noci na stredu kontrakt s vedením klubu NHL Toronto Maple Leafs. Podľa zámorských médií je to ďalší náznak, že sa blíži konečná dohoda medzi predstaviteľmi profiligy a Hráčskej asociácie NHL (NHLPA).

Vedenie Maple Leafs bližšie nešpecifikovalo, do kedy ostáva 62-ročný Quinn na striedačke, no podľa kanadskej televíznej stanice TSN bude veliť javorovým listom až do roku 2007. "Patove výsledky hovoria za všetko. Je tou najlepšou osobou, aká môže viesť naše mužstvo a sme presvedčení, že pod jeho vedením budeme pokračovať v nastúpenom trende a úspechoch, ktoré klub dosiahol v uplynulých siedmich rokoch. Pat reprezentuje organizáciu Leafs a mesto Toronto na tej najprofesionálnejšej úrovni," povedal generálny manažér Toronta John Ferguson.

V poradí 25. kormidelník javorových listov si plní svoju funckiu od 26. júna 1998. Jeho sedemročné pôsobenie na striedačke je tretím najdlhším spomedzi aktívnych trénerov v NHL za Lindy Ruffom z Buffala a Barry Trotzom z Nashvillu. V sezóne 2003/2004 doviedol Maple Leafs do semifinále Východnej konferencie, na vytúžený Stanleyho pohár však slávny klub od roku 1967márne čaká.

Quinn je dvojnásobným držiteľom Jack Adams Trophy z rokov 1980 a 1992 a takisto je jedným zo štvorice trénerov, ktorí dostali prestížne ocenenie v dvoch rôznych tímoch (ostatnými sú legendárny Scotty Bowman, Pat Burns a Jacques Lemaire). Bývalému obrancovi Atlanty, Vancouveru a Toronta patrí v historických tabuľkách 4. miesto v počte víťazstiev (616) a zápasov (1236).

Súvisiace články