Štvrtok, 2. decembra, 2021Meniny má Bibiána

Quinn chce Švehlu hneď, alebo vôbec

SITA|14. júl 2003 o 12:14

TORONTO 14. júla (SITA) - Najhorúcejšou hokejovou témou na stránkach torontských denníkov je aj naďalej vzťah slovenského obrancu Róberta Švehlu a jeho tímu, ktorým je stále Toronto Maple Leafs. Niekoľko uplynulých dní strávil slovenský hokejový obranca R

óbert Švehla v piešťanských kúpeľoch, kde sa dával do poriadku po náročnej uplynulej sezóne. Práve tam ho zastihol kanadský redaktor so slovenskými koreňmi George Gross, ktorý je aj členom slovenskej hokejovej Siene slávy. "Potreboval som ísť na liečenie. Dával som si do poriadku ubolené kolená a ramená," povedal pre Toronto Sun Švehla.

Grossa však zaujímali úplné iné skutočnosti. Najlepší slovenský obranca v histórii samostatného slovenského hokeja po svojom ohlásenom odchode z NHL totiž nepodpísal dokumenty o skončení kariéry. Toronto sa tak dostalo do neľahkej situácie. Štyri milióny dolárov, ktoré malo vyčlenené na Švehlov návrat, totiž nemohlo použiť na získanie náhrady za skúseného slovenského beka. Na otázku ohľadne ukončenia kariéry Švehla odpovedal: "Som rád, že som skončil. Nemám dôvod vracať sa do NHL. Na Slovensku mám prácu a mojej rodine sa v Trenčíne páči. Navyše pracujem pre môj bývalý klub, takže nemám prečo vracať sa do Toronta." Z úst Georga Grossa zákonite nasledovala ďalšia otázka, ktorá sa týkala nepodpísania oficiálnych dokumentov. "Môj agent mi povedal, aby som ich nepodpisoval. Povedal mi, že bude stačiť, keď Maple Leafs informujem, že končím," komentoval Švehla. Toronto sa však mohlo domnievať, že Švehla sa chce stať voľným hráčom a podpísať lukratívny kontrakt v inom klube NHL alebo v Európe, píše ďalej Gross. Róbert Švehla si však chce nechať otvorené dvierka do NHL. Ak by podpísal papiere o skončení kariéry, celý rok by musel ostať bez hokeja. "Možno sa v septembri nebudem cítiť na návrat do NHL, ale v januári to už bude iné," povedal odchovanec martinského hokeja. Podľa informácií Grossa požadoval Švehlov agent bonus 1,5 milióna za podpis nového štvorročného kontraktu. "Viem iba toľko, že sme so Švehlom podpísali trojročný kontrakt a chceli sme využiť opciu na budúcu sezónu. O novom kontrakte a bonusoch nič neviem. Možno však o niečom takom hovoril s Winterom asistent prezidenta klubu Bill Watters," povedal generálny manažér a tréner Toronta Pat Quinn, ktorý pokračoval: "Chcem Švehlu späť teraz, alebo vôbec. Ale ak sa rozhodol, že sa nevráti do Toronta, mal by podpísať potrebné dokumenty. Som však presvedčený, že jeho agent sa pokúša vyhrať nad zaužívaným systémom."


pp;mg;ss

Súvisiace články