Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Quinn a Wilson trénermi na Svetovom pohári

Sportnet|9. feb 2004 o 00:00

ST. PAUL - Trénerom amerického výberu na tohtoročnom Svetovom pohári hokejistov (30. augusta - 14. septembra) bude kouč San Jose Sharks Ron Wilson.


Matt Stajan (Toronto) z výberu Východnej konferencie prekonáva Philippovi Sauvemu (Colorado) z tímu Západu v stretnutí nádejí YoungStars Game Východ - Západ 3:7. FOTO - TASR/APST. PAUL - Trénerom amerického výberu na tohtoročnom Svetovom pohári hokejistov (30. augusta - 14. septembra) bude kouč San Jose Sharks Ron Wilson.

Wilson doviedol tím USA na SP v roku 1996 k celkovému triumfu, keď v poslednom finálovom stretnutí zdolali Američania v Montreale Kanadu 5:2. O dva roky neskôr na ZOH v Nagane bol Wilson trénerom výberu USA, ktorý skončil na piatej priečke a od decembra 2002 pôsobí v San Jose. Wilson nahradí pri výbere USA Herberta Brooksa, ktorý doviedol mužstvo na olympijských hrách v Salt Lake City k zisku striebra. V auguste 2003 však tragicky zahynul pri dopravnej nehode.

„Ron je tréner, ktorý dosiahol úspechy na rôznych frontoch a jeho bilancia hovorí sama za seba," vyhlásil generálny manažér tímu USA Larry Pleau. Reprezentácia USA na SP 1996 zo siedmich duelov zvíťazila v šiestich a zaznamenala iba jednu prehru.

Výber Kanady povedie na Svetovom pohári tréner Toronta Maple Leafs Pat Quinn. Do tejto funkcie ho oficiálne uviedli na tlačovej konferencii v St. Paul. Asistentmi kouča zlatého olympijského tímu zo Salt Lake City budú Jacques Martin (Ottawa Senators) a Ken Hitchcock (Philadelphia Flyers).

USA a Kanada budú štartovať spolu so slovenskou reprezentáciou a Ruskom v Severoamerickej skupine Svetového pohára. Fínsko, Švédsko, Nemecko a Česko budú tvoriť Európsku skupinu. Finálový duel sa uskutoční 14. septembra v Toronte. (sb, tasr)

Súvisiace články