Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Quenneville rozdelil Hossu s Handzušom

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|12. jún 2013 o 12:02

Marián Hossa sa presunul do prvého útoku Blackhawks, Handzuš bude hrať v druhom.

CHICAGO. Tréner hokejistov Chicaga Joel Quenneville rozdelil pred začiatkom finále Stanleyho pohára s Bostonom Slovákov Mariána Hossu a Michala Handzuša.

Zmenami chce kouč dosiahnuť lepšie rozloženie ofenzívnej sily v súbojoch s kvalitnou defenzívou Bruins na čele so Zdenom Chárom. Hossa sa posunul do prvého útoku k Jonathanovi Toewsovi a Patrickovi Sharpovi, Handzuš v strede druhého bude mať na krídlach Patricka Kana a Bryana Bickella.

V štvrtom útoku by v úvodnom finálovom súboji mal nahradiť Viktora Stalberga vedľa Marcusa Kruegera a Michaela Frolíka Brandon Bollig. V obrane nenastali žiadne posuny. V novom zložení už formácie absolvovali aj utorňajší tréning.

Tréner Chicaga naznačil, že tieto kombinácie by mohli lepšie fungovať na prepracovanú defenzívu Bruins, ktorej velí Slovák Zdeno Chára.

"Chceme, aby boli útoky vyvážené. V priebehu série sa to samozrejme môže rôznymi scenármi vyvíjať a ich zloženie sa môže meniť," vysvetlil Quenneville. Kane sa na nového "parťáka" v útoku teší.

"Už sme s Handzušom v minulosti spolu nastupovali, hral som s ním možno 15-20 zápasov," povedal americký krídelník pre Boston Globe. Finálová séria štartuje v noci na štvrtok na ľade Chicaga.

Súvisiace články