Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Quebec a Las Vegas podali prihlášky na vstup do NHL

Podľa slov komisára NHL Garyho Bettmana musí nový klub zaplatiť do ligovej pokladnice expanzný poplatok 500 miliónov dolárov. (Autor: SITA/AP)
TASR|21. júl 2015 o 12:05

Súťaž sa naposledy rozširovala v roku 2000, keď na profiligovú mapu pribudli Columbus Blue Jackets a Minnesota Wild.

QUEBEC. Zámorská NHL by sa v nasledujúcich rokoch mohla rozšíriť o Las Vegas a Quebec. Práve tieto mestá ako jediné podali oficiálne prihlášky na vstup do slávnej hokejovej súťaže.

Pondelok určilo vedenie ligy ako posledný deň na podanie prihlášok do procesu expanzie. Záujemcovia museli zaplatiť povinnú kauciu 10 miliónov dolárov, z ktorej sú dva milióny nevratné a prídu o ne, i keď ich liga neprijme.

Seattle, ktoré severoamerické médiá v uplynulých mesiacoch spájali s možným založením klubu NHL, sa nakoniec rozhodli do expanzného procesu nevstúpiť.

V Las Vegas a Quebecu to však myslia vážne. V Las Vegas sa momentálne dokončuje nový hokejový štadión, slávnostné otvorenie Videotron Centre v Quebecu by sa malo uskutočniť v septembri. Práve existencia novej a luxusnej haly bola jednou z hlavných požiadaviek vedenia NHL.

V tej v súčasnosti pôsobí tridsiatka klubov, z nich šestnásť hrá vo Východnej konferencii. Z tohto pohľadu má väčšiu šancu ako prvý uspieť Las Vegas, ktorý by prirodzene zapadol do Západnej konferencie. Za jeho projektom stojí Bill Foley, šéf poistnej spoločnosti Fidelity National.

V Quebecu neutíchol záujem o hokej ani po roku 1995, keď sa vtedajší Nordiques presťahovali z kanadského mesta do Colorada. Fanúšikovia v Quebecu už niekoľko rokov snívajú o návrate NHL a momentálne sú k nemu veľmi blízko.

V Quebecu hrali aj bratia Šťastní - Anton, Marián a Peter.

Za mesto podala prihlášku spoločnosť Quebecor, ktorá vlastní televízne práva NHL pre francúzsky hovoriaci trh v celej provincii.

Záujemcovia musia teraz poskytnúť lige detaily ohľadne arén a financovania klubu, uzávierku majú do 10. augusta.

Podľa slov komisára NHL Garyho Bettmana musí nový klub zaplatiť do ligovej pokladnice expanzný poplatok 500 miliónov dolárov. Súťaž sa naposledy rozširovala v roku 2000, keď na profiligovú mapu pribudli Columbus Blue Jackets a Minnesota Wild.

Súvisiace články