Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Pylevová sa chystá na návrat

SITA|Publikované 20. okt 2007 o 15:28

MOSKVA 20. októbra (SITA) - Olympijská víťazka zo Salt Lake City 2002 v biatlone Oľga Pylevová sa chystá na návrat do veľkého športu. Päťnásobnej majsterke sveta vyprší 12. februára 2008 dvojročný zákaz ...

MOSKVA 20. októbra (SITA) - Olympijská víťazka zo Salt Lake City 2002 v biatlone Oľga Pylevová sa chystá na návrat do veľkého športu. Päťnásobnej majsterke sveta vyprší 12. februára 2008 dvojročný zákaz štartu za pozitívny dopingový nález. Po zisku striebra vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na ZOH 2006 v Turíne našli v jej dopingovej vzorke zakázanú látku carphedón. Nasledovala diskvalifikácia a dištanc do 12. februára 2008. Momentálne už 31-ročná víťazka desiatich pretekov Svetového pohára vzápätí oznámila, že končí so športovou kariérou. Krátko po tom otehotnela a k desaťročnej dcére Dáši jej pribudol syn.

Svoje pôvodné rozhodnutie z Turína po pôrode prehodnotila a chcela by sa vrátiť do biatlonovej stopy. V týchto dňoch už začala s prípravou na novú sezónu, do ktorej vstúpi až v jej druhej polovici. V závere októbra by mala začať Pylevová trénovať s ruskou reprezentáciou. "Každý deň trénujem tri hodiny, niekedy aj šesť. Mám za sebou hektické obdobie, v televízii v Krasnojarsku, kde som doteraz pracovala, som sa mnoho naučila,“ povedala Pylevová, ktorá podľa trénera zbornej Valerija Poľchovského ešte môže dosiahnuť v biatlone množstvo úspechov. Hlavným cieľom je pre Rusku účasť na ZOH 2010 vo Vancouveri.

Pylevovej vina v dopingovom škandále je podľa viacerých zdrojov minimálna. Počas turínskych ZOH brala liek na doliečenie zranenej nohy. Ani ona a ani jej lekárka Nina Vinogradovová nevedeli, že obsahuje zakázanú substanciu. Z pozitívneho testu vtedy obvinila farmaceutickú firmu.


Súvisiace články