Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Putovný Gemerský pohár si vybojovali dobrovoľní hasiči z okresu Rožňava

Sportnet|Publikované 24. sep 2004 o 00:00

Rožňava - Pretekami o putovný Gemerský pohár vyvrcholila sezóna súťaží dobrovoľných hasičov v gemerskom regióne. V konkurencii družstiev z okresov

Rimavská Sobota, Zlaté Moravce, Košice vidiek, Revúca si vynikajúco počínali dobrovoľné hasičské zbory z domáceho okresu Rožňava. V súčte bodov, ktoré dosiahli družstvá žien, mužov, dorastencov a dorasteniek, boli najlepší, a tak Gemerský pohár bude až do najbližšieho ročníka zdobiť ich vitríny. Súťaže sa zúčastnilo dovedna 23 družstiev, po štyri boli v kategórii žien a dorasteniek, dve dorastenecké a 13 kolektívov mužov.

V organizovaní Gemerského pohára sa striedajú okresy Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava. Uplynulý 13. ročník pripadol Rožňave aj z dôvodu, že miestny hasiči oslavovali 130. výročie svojho vzniku.

Medzi mužmi si najlepšie počínali dobrovoľní hasiči z Rimavských Zalužian, ktoré svoj čas z prvého pokusu v druhom ešte zlepšili. Druhé miesto si vybojovali muži z Rudnej, ktorí v druhom pokuse zlepšili svoj čas a odsunuli Slažany z okresu Zlaté Moravce na tretie miesto. Rožňavské družstvo neudržalo tretiu priečku po prvých pokusoch a nakoniec skončilo piate. Medzi ženami sa rozhodovalo v druhých pokusoch, kde sa celky zlepšili. Víťazstvo si odniesli hasičky z Rudnej. Prvé miesto si medzi dorastenkami vybojovali dievčatá z Tisovca a z dvoch družstiev dorastencov boli lepší chlapci z Vlachova.

Vo finále východoslovenskej ligy dobrovoľných hasičov budú rožňavský okres zastupovať ženy i muži Rudnej.

Výsledky

Muži: 1. Rim. Zalužany (RS), 2. Rudná (RV), 3. Slažany (ZM), 4. Mokrá Lúka (RA), 5. Rožňava, 6. Čerenčany (RS), 7. Slavošovce (RV), 8. Nižná Slaná závod (RV), 9. Ochtiná (RV), 10. Háj (KS), 11. Rumince (RS), 12. Muráň (RA), 13. Revúčka (RA)

Ženy: 1. Rudná (RV), 2. Čerenčany (RS), 3. Mur. Zdychava (RA), 4. Vlachovo (RV)

Dorastenky: 1. Tisovec (RS), 2. Čierna Lehota (RV), 3. Vlachovo (RV), 4. Muráň (RA)

Dorastenci: 1 Vlachovo (RV), 2. Gočaltovo (RV)

Súvisiace články