Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Putnocký vo forme, doma ešte neinkasoval

Sportnet|Publikované 27. aug 2007 o 22:00

Košice - Hneď po zápase so Slovanom sa brankár MFK Košice Matúš Putnocký ponáhľal do rodného Bardejova."Chytalo sa mi celkom fajn. Boli tam maličké

Košice - Hneď po zápase so Slovanom sa brankár MFK Košice Matúš Putnocký ponáhľal do rodného Bardejova.

"Chytalo sa mi celkom fajn. Boli tam maličké chyby, takže o najlepšom zápase by som nehovoril," poznamenal skromne Matúš, ktorý sa v I. polčase asi najviac zapotil pri strele Dobrotku v 4. min., keď z 30 m len vyboxoval jeho bombu z priameho kopu. "Nechcel som riskovať. Lopta dosť plávala vo vzduchu, preto som sa rozhodol ju radšej vyraziť, ako chytať." Putnocký najviac tŕpol pri rohových kopoch slovanistov. "Zahrávali ich veľmi dobre. Prudko a tesne nad hlavami. Lopta lietala cez päťku, stačil by jemný teč a všetko mohlo byť inak. Z týchto závarov stále hrozilo, že hostia strelia nejaký kontaktný gól a zdramatizujú záver. Slovanisti hrali vabank, čo sme využili." Gólman MFK vychytal zo siedmich kôl päť núl. Štyrikrát si doma uchoval čisté konto, a tak sa stále čaká na strelca, ktorý ho v novej sezóne prekoná v Čermeli. "Dúfam, že to tak skoro nebude a bude sa mi takto dariť aj naďalej. So spoluhráčmi sa stále burcujeme, aby sme v zápase neinkasovali," podotkol brankár, ktorý ťahá sériu troch zápasov bez inkasovaného gólu. Proti Slovanu priťahoval všetky lopty. Bratislavčania to skúšali z každej pozície, ale keby v Košiciach trval zápas aj 180 minút, asi by gól nestrelili.

Nešťastný Mucha ocenil góly

Azda najmutnejším hráčom zápasu bol brankár Slovana Ján Mucha ml. Sympaťák nebude v dobrom spomínať na tento zápas. Prakticky všetko, čo smerovalo na bránu, skončilo za jeho chbtom. A to žiadnemu gólmanovi nepridá na psychike... "Bola to krutá prehra. Domáci hráči vystrelili na bránu štyri-päťkrát a strelili tri góly. Síce veľmi pekné góly, ale predsa len, sú tri, a to je veľa. Som z toho celý hotový," neskrýval sklamanie Ján Mucha. Na jeho obranu azda možno povedať, že ani jeden z gólov nejde vyložene na jeho tričko. Košičania boli naozaj efektívni, pričom jeden gól bol krajší ako druhý. "Boli naozaj pekné, o tom niet pochýb. Jeden padol takmer do vinkla, druhý išiel k žrdi, tretí sa dokonca odrazil ešte od žrde."

"Čepi" je späť!

Na 11 mesiacov sa vytratil z corgoňligových ihrísk Jozef Majoroš (na snímke v strede). Takmer po roku sa vrátil na trávniky a mužstvo priviedol na hraciu plochu ako kapitán. "Bol to víťazný návrat, chvalabohu. Som rád, že som mohol nastúpiť v takej vynikajúcej atmosfére. Po tých 11 mesiacoch som rád aj za ten polčas. Výborná divácka kulisa videla veľmi dobrý zápas. Som rád, že sme vyhrali," povedal po zápase "Čepi" Majoroš. V stretnutí odohral len I. polčas. Možno by si trúfol i na dlhšie, ale po takej dlhej odmlke ešte potrebuje chytiť zápasovú prax a istotu. "Pevne verím a dúfam, že to bude už len a len lepšie." Majoroš je podobne ako Nemanja Matič tvorca hry, a tak nás zaujímalo, ako si rozumeli na ihrisku. "'Maňa' mal hrať viac zozadu, ja som sa mal pohybovať medzi stredovou a obrannou líniou Slovana. Bol tam však zhustený priestor a ťažko sa presadzovalo. S 'Maňou' sa hrá dobre. Je to technický typ hráča, s ktorým sa dá kombinovať i prihrať si. Myslím si, že v spolupráci by nemal byť žiaden problém," konštatoval Jožko Majoroš.

ZAUJALO NÁS

Trojlístok príjemne prekvapený

Počas polčasovej prestávky so Slovanom sa vedenie MFK Košice oficiálne poďakovalo trojici futbalistov, ktorí odviedli výborné služby či už v Košiciach alebo v Ličartovciach - Ivanovi Kozákovi, Miroslavovi Sovičovi a Jánovi Lesniakovi. Malo to byť prekvapenie a hráči nemali vedieť, že sa niečo chystá.

"Bolo to pre nás naozajstné prekvapenie. Som rád, že sa na nás nezabudlo. Teší ma, že som zostal v klube a dostal som možnosť pracovať ako vedúci mužstva. Dúfam, že spolu budeme zažívať také úspechy, ako v nedávnej minulosti a košický futbal spoločnými silami potiahneme tam, kam patrí. Nejde o dary. Ide o to, že si na nás v klube spomenuli. Navyše sa tak stalo na zápase so Slovanom, keď bola aj pekná divácka kulisa. Chlapci odviedli supervýkon, takže všetko perfektne klaplo a sme spokojní," povedal za trojicu Ivan Kozák, vedúci A-mužstva MFK a zároveň asistent športového riaditeľa Jozefa Vukušiča.

(tp)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.