Putnocký sa vytiahol štyrmi gólmi

(Autor: ilustračné - Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 13. feb 2017 o 23:00

Dobšinčania odohrali druhý prípravný zápas, tentoraz s Markušovcami.

DOBŠINÁ. Futbalisti MFK Dobšiná majú za sebou už druhý prípravný zápas. V sobotu sa na umelej tráve v Spišskej Novej Vsi stretli s Markušovcami.

V kvalitnom zápase zvíťazili 4:3, pričom všetky góly Dobšinej dal M. Putnocký.

V drese MFK dostala v závere zápasu šancu aj dvojica žiakov Tokarčík a Fedírko.

„V oklieštenej zostave sme odohrali výborný zápas s kvalitným, behavým súperom. Domáci začali útočne, čo sa nám však podarilo ustáť a po štvrťhodine sme prevzali iniciatívu. Vďaka tomu sme do konca polčasu viedli 2:0. Druhý polčas začal znova behavo, hralo sa hore-dole, super znížil na 2:1. Potom sme znovu pridali na dôraze, výsledkom čoho bol stav 4:1 pre nás. V 75. min. sme prestriedali a super znížil na konečných 4:3. Škoda, že rozhodca uznal domácim gól, o ktorom sami hráči Markušoviec povedali, že bol z ofsajdu. Darilo sa Putnockému, ktorý okrem štyroch gólov zahodil ešte tri tutovky. Ďakujem domácim za pozvanie a kvalitnú hru a našim hráčom tiež za dobrý výkon,“ uviedol tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

Na konci januára odohrali Dobšinčania na domácom ihrisku zápas s Gemerskou Polomou.

Aj keď sa hralo na snehu, predviedli dobrý výkon a vyhrali jasne 8:1.

Štatistika

Markušovce - Dobšiná 3:4 (0:2) góly za Dobšinú M. Putnocký 4. DOBŠINÁ: Š. Potočný – I. Smrek, A. Gallo, M. Majerčák, J. Strelka, Langer, M. Martinko, M. Gelda, M. Putnocký, P, Repelm striedali Š. Mišina, Klement, Tokarčík, Fedírko.

Dobšiná – Gemerská Poloma 8:1 G: P. Fabian 4, J. Gelda 2, M. Putnocký, Fedírko – Dorčák. DOBŠINÁ: Š. Mišina – J. Barnak, A. Gallo, M. Majerčák, J. Strelka, J. Gelda, M. Martinko, M. Gelda, I. Smrek, M. Putnocký, P. Fabian, striedali: Š. Potočný. Poliak, Klement, Klauzman, Fedirko.

Autor: Peter Podolinský