Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Puerta v utorok zomrel, včera ho pochovali

Sportnet|Publikované 29. aug 2007 o 22:00

Sevilla (SITA+TASR) - V utorok zosnulého futbalistu FC Sevilla Antonia Puerta pochovali včera o druhej hodine popoludní miestneho času v jeho rodnom

meste. Na pohrebe sa zúčastnila i smútočná delegácia španielskeho kráľovského veľkoklubu Realu Madrid na čele s prezidentom Ramonom Calderonom, športovým riaditeľom Predragom Mijatovičom a hviezdami klubu Raulom a Gutim. Posledný pozdrav prišli svojmu spoluhráčovi odovzdať aj bývalé opory FC Sevilla Segio Ramos, Javier Saviola a Julio Baptista. Hráčova rodina spolu s jeho priateľkou Mar, ktorá je v siedmom mesiaci tehotenstva, príjmali početné kondolencie. Sústrasť rodine zosnulého futbalistu vyjadrili mnohé futbalové federácie a kluby z celého sveta. Španielske média citovali mladú španielsku futbalovú superstar Fernanda Torresa, ktorý na svojej internetovej stránke vyhlásil: "Puertova smrť vytvorila vákuum, ktoré sa nedá vyplniť. Nech odpočíva v pokoji." Priateľke 22-ročného hráča, ktorá v októbri čaká ich prvé dieťa, vyjadrili sústrasť osobnosti z celého sveta. "Bol to mladý muž, ktorý bol pre všetkých idolom," povedal premiér krajiny Jose Zapatero. "Nikto z nás nechcel počuť túto správu, no to najhoršie žiaľ prišlo," doplnil spoluhráč z reprezentácie Raúl, ktorý sa spolu s množstvom ďalších hráčov a zástupcov klubov zúčastnil na rozlúčke. Štátny sekretár Jaime Lissavetzky vyhlásil, že Puerta bude navrhnutý na najvyššie štátne vyznamenanie za zásluhy v oblasti športu.

Ešte pred smútočným obradom tisícky ľudí vzdali hold 22-ročnému futbalistovi FC Sevilla, ktorý mal na konte aj štart v španielskej reprezentácii. Puertu museli počas sobotňajšieho zápasu hospitalizovať po tom, ako po polhodine duelu FC Sevilla - Getafe (4:1) stratil na hracej ploche vedomie. Srbský spoluhráč Ivica Dragutinovič mu okamžite utekal na pomoc, aby pred príchodom lekárov zabránil zapadnutiu Puertovho jazyka a zabezpečil tak bezproblémové dýchanie. Ešte na trávniku Puerta nadobudol vedomie, no opätovne odpadol v šatni, a tak ho okamžite previezli do nemocnice, kde po troch dňoch skonal.

Telo futbalistu neskôr previezli na štadión Sancheza Pizujana, ktorý je domovským stánkom FC Sevilla. V priestoroch štadióna bola zriadená provizórna pietna miestnosť, v ktorej mohli ľudia vzdať úctu zosnulému hráčovi. "Puerta, priateľ, Sevilla je s tebou," skandovalo údajne až 20 000 fanúšikov FC a konkurenčného Betisu počas prevozu tela z nemocnice na štadión. Pred štadiónom sa počas noci zhromaždili tisícky ľudí, ktorí na počesť mladého futbalistu zapálili sviečky, priniesli kvety a futbalové šály. Rakva s Puertový telom bola zahalené do klubovej vlajky a pri nej boli vystavené trofeje, ktoré v poslednej dobe Sevilla získala, vrátane Pohára UEFA z minulej sezóny. Hráči Sevilly sa predčasne vrátili z Atén, kde mali v utorok odohrať zápas 3. predkola Ligy majstrov proti domácemu AEK. Stretnutie sa uskutoční v náhradnom termíne 3.9. o 20.45.

Seville sa už v minulosti stalo, že jej futbalista zomrel na následky kolapsu na trávniku. V roku 1973 zomrel po kolapse v dueli druhej ligy útočník Pedro Berruezo vo veku 27 rokov. Jeho manželka bola v tom čase tehotná a syn Pedro je profesionálny futbalista v treťoligovom klube Ceuta.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.