Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Prvým mužom zámorského športu majiteľ NY Yankees, Bettman desiaty

TASR|8. jan 2003 o 15:55

New York 8. januára (TASR) - Prestížny magazín Sporting News v stredu zverejnil zoznam stovky najvplyvnejších ľudí v zámorskom športe a na prvé miesto ...

New York 8. januára (TASR) - Prestížny magazín Sporting News v stredu zverejnil zoznam stovky najvplyvnejších ľudí v zámorskom športe a na prvé miesto zaradil súčasného majiteľa bejzbalového klubu New York Yankees Georga Steinbrennera.

Za ním nasleduje komisár ligy amerického futbalu (NFL) Paul Tagliabue a tretia priečka patrí prvému mužovi bejzbalovej MLB Budovi Seligovi. Piate miesto pridelil magazín komisárovi basketbalovej NBA Davidovi Sternovi a prvú desiatku uzatvára jeho kolega z hokejovej NHL Garry Bettman.

Zo športovcov je najvyššie golfista Tiger Woods na 25. mieste a o tri priečky pod ním zaradilo periodikum tenisové sestry Serenu a Venus Williamsové. Na popredných priečkach medzi športovcami je aj Mario Lemieux, ktorého Sporting News označil za osobu, ktorá môže výrazne ovplyvniť rokovania o novej kolektívnej zmluve NHL v roku 2004. Do prvej stovky sa vošiel aj ruský mafián Alimsan Tochtachunov, ktorý stál v pozadí krasokorčuliarskeho škandálu na ZOH 2002 v Salt Lake City.

V kategórii majiteľov klubov si tretiu priečku vyslúžil legendárny Wayne Gretzky, v súčasnosti spolumajiteľ Phoenixu Coyotes, za ním nasleduje výstredný internetový miliardár Mark Cuban, ktorý stojí na čele Dallasu Mavericks v NBA.

Súvisiace články