Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prvýkrát naprázdno: Iuventa prehrala v Moste

V Moste zlyhala Iuventa v koncovke. Strelecky sa darilo jedine Tatiane Trehubovej. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 2. mar 2015 o 23:00

Skončila sa jej dlhá ligová séria bez prehry, ktorá trvala 24 zápasov.MICHALOVCE. Iuventa Michalovce bola posledným tímom v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL), ktorému v kolónke prehier svietila nula.

Po uplynulom víkende to už však neplatí, pretože recept na aktuálneho víťaza interligy našiel český Most, ktorý vo veľkom šlágri druhého s prvým porazil Zemplínčanky až nečakane hladko 27:19.

Domáce hráčky vyhrali úplne zaslúžene, počas celého zápasu boli vo vedení, hostky naopak výkonom sklamali.

Žalostná streľba

Keď sme sa trénera Iuventy Františka Urbana opýtali na súboj v Moste, slová z neho „liezli“ len veľmi ťažko.

„Celý zápas sme sa nevedeli dostať do tempa, hlavne v prvom polčase. Dievčatá dosť slabo plnili pokyny, ktoré sme si počas celého týždňa hovorili. Zahrali sme veľmi málo útokov, ale to nebolo len našou vinou... Strašne veľa čistých šancí sme zahodili, najmä v prvom dejstve, mali sme iba 35-percentnú úspešnosť streľby a s takou nemôžeme v Moste pomýšľať ani na remízu. Druhý polčas sme síce začali lepšie, dali sme dva góly, ale k súperovi sme sa dokázali priblížiť nanajvýš na štyri góly. Nedokázali sme to zlomiť, či už súpera alebo sami seba. V tom som videl veľký problém,“ povedal F. Urban, podľa ktorého jeho zverenky prehrali duel v hlavách.

„Neviem prečo, veď bola plná hala. Myslel som si, že ich to vyburcuje. Hrali s dobrým súperom a v dobrej atmosfére, čo viac si mohli priať.“

Viac sa to zamotalo

Ako ďalej michalovský lodivod uviedol, v sobotu rozhodol aj fakt, že domáce hráčky mali väčší hlad po víťazstve.

„Hrali aj viac so srdiečkom, je však pravda, že svoju rolu zohralo aj to, že hrali pred vlastným publikom. Ničím nás neprekvapili, azda len tým, že hrali agresívne v obrane. V útoku žiadne nové kombinácie nemali, na všetky sme boli pripravené,“ uviedol F. Urban, ktorého výkonom potešili iba Tatiana Trehubová a brankárky.

„Ostatné hrali monotónne, žiadna nevyskočila a nestrhla tím.“

Iuventa tak prvýkrát v sezóne vo WHIL okúsila trpkosť prehry a taktiež sa jej skončila dlhá ligová séria bez prehry trvajúca 24 duelov.

„Hoci sme predtým vyhrali s Partizánskym, Veselí či Porubou, tak som bol nespokojný a dievčatá sa čudovali, že kvôli čomu. Presne kvôli tomu, ako v sobotu. V takom zápase sa ukázali tie hluché momenty. Aspoň vidieť, kde máme problémy.“

Na špici tabuľky sa to po uplynulom víkende viac zamotalo, Most sa priblížil k Iuvente na rozdiel dvoch bodov a navyše má ešte zápas k dobru.

„Bude to ešte zaujímavé. My musíme zvládnuť hlavne domáce súboje, ale myslím si, že ten najdôležitejší bude v Prahe na Slavii. Ale stále to všetko máme vo svojich rukách,“ dodal F. Urban.

Fakty

Most - Michalovce 27:19 (13:7)

Pokutové hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 5:5.

Rozhodovali: Halada a Bruna - 800 divákov.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Smolová, Müllnerová - Matoušková 1, Dvořáková, Ryšanková 3, Borovská, Vítková 2, Jeřábková, Šplechtová, Janoušková 4, Weisenbilderová 7/1, Szarková 4, Súkenniková 6, Růčková, Zachová.

IUVENTA: Gubiková, Zykovová, Krebsová - Kucherová 1, M. Holešová, Szöllösiová 2, Rebičová, Geričová 1, Horňáková, Nagyová, Wollingerová 3, Krasková 1, Bačíková 1, Trehubová 7/2, Levčenková 1, Geci 1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.