Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prvý „zápas“ trénera Vlkolinského

Richard Vlkolinský rieši aj post diagonálnych hráčov. (Autor: Ján Meňoščík)
Sportnet|Publikované 29. nov 2012 o 23:00

Chemesáci hľadajú alternatívy náhrady dvoch zranených diagonálnych hráčov.HUMENNÉ. V stredu sa odohral na prešovskej palubovke prípravný zápas slovenských extraligistov. V derby domáce „koňare“ privítali chemesákov a zápas hraný na štyri sety sa skončil nerozhodne 2:2.

Bolo len logické, že humenský staronový kouč si prípravnú zápasovú previerku dohodol.

„Potreboval som vidieť hráčov priamo v akcii. Zatiaľ som ich poznal iba zo zápasu s Innsbruckom a videí zápasov. Niežeby som hráčov nepoznal, ale chcel som vidieť väzby, stavanie, dodržiavanie taktických pokynov, ako dôjde k zmenám, keď sa mení systém a ďalšie veci, ktoré sú pre mňa dôležité,“ konštatoval Richard Vlkolinský.

Diagonálne alternatívy

Prvá ostrá previerka príde na rad „až“ 5. decembra v nemeckom Moerse (Vyzývací pohár, prvý zápas), ale keďže chemesákov trápia zranenia oboch univerzálov (Leškanič, Sarnecki), musel kouč riešiť aj tento problém, v súčasnosti v tíme najvážnejší.

„Na poste diagonálnych hráčov som skúšal Mlynarčíka a mladého Pavelku v spojitosti s dvojitým striedaním aj s nahrávačmi. Je to jedna z možností,“ podotkol tréner chemesákov.

Tréningový týždeň

Na prípravu pred Challenge cupom tak majú volejbalisti iba necelý týždeň.

„Budeme už iba trénovať. Upevňovať to, čo je dobré, zžité, dôležitá je presnosť. Hrať jednoduché veci, držať kvalitu, využívať ľahké lopty. Potrebujeme sa venovať taktike prihrávky, vyhnúť sa výkyvom. V zápasoch bolo badať, že vieme rýchlo náskok štyroch - piatich bodov získať, ale následne aj stratiť,“ dodal Richard Vlkolinský.

Štatistika

Prešov - Humenné 2:2 (21,-18,25,-17)

VK Mirad PU: Škľar, Tholt, Faron, Mikita, Beňa, Hudák - liberá Lampart a Ogurčák (Németh, Digaňa, Sopko, Andráš). Chemes: J. Hriňák, Soták, Mlynarčík, Pavelka, Javorčík, Lízala, Joščák, Mizerák, Bališin, libero Krys.

mšk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.