Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Prvý zápas sa hral so starými pukmi, originály nedorazili zo Škótska

TASR|28. máj 2001 o 12:20

Denver 28. mája (TASR) - Hokejových fanúšikov, ktorým sa v prvom finálovom zápase o Stanleyho pohár (Colorado - New Jersey 5:0) podarilo chytiť jeden z pukov vystrelených do hľadiska, sa po chvíli zmocnilo sklamanie.

Cenný suvenír totiž nebol originálnym pukom finále Stanleyho pohára, ale pukom z predošlých zápasov Avalanche v play off. Oficiálne puky finále sa vyrábajú v Škótsku a zásielka na prvý zápas sa nedostala z Britských ostrovov do Denveru včas.

"To sa stáva. Občas sa zdržia niekde na colnici. Hralo sa ale s pukmi od tej istej firmy, ktoré niesli namiesto loga Stanleyho pohára znak Avalanche," povedal viceprezident NHL pre styk s médiami Frank Brown.

x x x Po zranení švédskeho útočníka Petra Forsberga sa striedačka Colorada stále viac spolieha na svojho kapitána Joa Sakica. Najproduktívnejší hráč lavín v základnej časti v prvom zápase finále Stanleyho pohára potvrdil svoje vodcovské kvality a pri víťazstve nad New Jersey 5:0 si pripísal dva góly a jednu asistenciu.

"Joe bol jednoducho sám sebou. Takéto výkony považujem uňho za celkom normálne. Bol vodcom tímu od prvého zápasu sezóny," povedal o svojom kapitánovi tréner Bob Hartley. Sakic je v súčasnosti najlepším strelcom play off s 11 gólmi, navyše do tabuľky produktivity si doteraz pripísal 9 asistencií a s 20 bodmi je druhým najproduktívnejším hráčom vyraďovacích bojov, jeden bod za svojím tímovým kolegom Milanom Hejdukom.

x x x

Po skončení prvého finálového duelu sa objavili špekulácie o zdrvotnom stave obrancu Colorada Roba Blaka, ktorý posledných osem minút stretnutia strávil na lavičke. Tréner Bob Hartley na otázky okolo Blaka odpovedal, že ho iba šetril na nasledujúci zápas. Tejto verzie sa kouč lavín držal aj po tom, ako sa Blake neobjavil na nedeľňajšom tréningu.

x x x

Až do konca finálovej série sa bude musieť tréner New Jersey Larry Robinson zaobísť bez krídelníka Randyho McKaya, ktorý si zlomil ľavú ruku po zrážke z obrancom Colorada Rayom Bourquom. Miesto McKaya v zostave diablov podľa Robinsona pravdepodobne zaujme Bob Corkum.

Súvisiace články