Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prvý semifinálový duel Spišiakom nevyšiel

Náročné semifinále. Už v prvom stretnutí sa Spišiaci presvedčili o sile Komárna, ktoré má vyššiu kvalitu ako vyradená Prievidza. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 14. apr 2013 o 22:00

S prehrou o dvadsaťosem bodov sa vrátili basketbalisti Spišskej Novej Vsi z prvého semifinálového súboja v Komárne.SP. NOVÁ VES. Úvodný zápas série medzi Spišiakmi a Komárnom sa začal už v piatok. V Komárne sa hrala cez víkend volejbalová kvalifikácia, a tak sa po vzájomnej dohode hralo v netradičnom basketbalovom termíne.

S cieľom uhrať čo najlepší výsledok cestovali na juh Slovenska zverenci trénerskej dvojice Černický – Bečarik st. Od prvých sekúnd Komárno jasne naznačilo, kto bude pánom na palubovke. Po polčase 60:34 vyhrali domáci 95:67.

„Začali sme nekoncentrovane. Neplnili sme to, čo sme si povedali v šatni pred zápasom – že sa musíme sústrediť na úvod súboja. Vedeli sme, že Komárno na nás vybehne s disciplinovanou kvalitnou hrou. Majú dobrý a kvalitný káder. Len naša disciplinovaná hra mohla byť zbraňou proti domácim, a to sme nedokázali. Hneď prvý polčas rozhodol. Po prvej štvrtine nebol bodový odstup tak priepastný, aby sa nedal zvrátiť, ale po polčase už bol o veľa bodov a to rozhodlo,“ zhodnotil prvé semifinálové stretnutie v Komárne hrajúci asistent trénera BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Štefan Bečarik.

Sú silnejší ako Prievidza

Po vyradení úradujúceho majstra z Prievidze sebavedomie Novovešťanov stúplo. Hlavne v domácom prostredí sú ťažko poraziteľní. Séria sa presúva na Spiš a v stredu to bude opäť veľký zápas a kvalitný basketbal.

„Už som naznačil, čo nás môže držať doma pri živote s týmto súperom – disciplinovaná hra, aby si každý plnil povinnosti, ktoré dostane. Hlavne treba mať dobrú obranu. Komárno má výškovú prevahu, poriadne sa máme zamerať na obranné doskakovanie. Nám chýbal v piatok najvyšší hráč, zranený Frost. Komárno je určite lepšie ako Prievidza. Dokazovali to už v základnej časti. Počas celej sezóny podávali kvalitné výkony a potvrdili to aj v prvom semifinále,“ skonštatoval Štefan Bečarik.

Štatistika

Komárno - Spišská Nová Ves 95:67 (60:34).

Najviac bodov: Stevens 20, Thompson 17, Lowe 14 - Acker 17, Mandič 14, Evans 11, 810 divákov.

Nitra - Inter 78:67.

jope

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.