Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prvý raz zasadlo nové vedenie SOV. Jeho členovia si zvolili troch viceprezidentov

František Chmelár (vľavo) a Anton Siekel. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 29. nov 2016 o 16:15

Na zasadnutí chýbali len Danka Barteková a Matej Tóth.

BRATISLAVA. V utorok zasadla prvýkrát novozvolená exekutíva Slovenského olympijského výboru (SOV) na čele s prezidentom Antonom Siekelom.

Z dvanástich členov sa na úvodnom zasadnutí zúčastnilo desať - ospravedlnili sa len členka MOV Danka Barteková a predseda komisie športovcov SOV Matej Tóth.

Noví viceprezidenti

Výkonný výbor jednomyseľne schválil vymenovanie Zdenka Kríža, Petra Korčoka a Jozefa Gönciho za viceprezidentov SOV.

"Najvyšší predstaviteľ SOV Anton Siekel navrhol na posty viceprezidentov SOV predsedu Slovenského atletického zväzu Petra Korčoka, päťnásobného olympionika a dvojnásobného bronzového medailistu z OH v športovej streľbe Jozefa Gönciho a predsedu Slovenského zväzu stolného tenisu Zdenka Kríža," píše sa na webe olympic.sk.

"Členovia VV SOV prítomní na rokovaní jednomyseľne schválili návrhy Antona Siekela. Popoludní sa k nemu písomnou formou súhlasne vyjadrili aj zvyšní dvaja členovia VV SOV, ktorí chýbali na zasadnutí."

Viceprezidenti SOV: fotogaléria

29.11.2016

Z nich má najbohatšie skúsenosti z pôsobenia v exekutíve SOV funkcionársky veterán Kríž, ktorý vo februári dovŕši dvadsať rokov nepretržitého členstva vo VV SOV.

Gönci tam pôsobil predošlých osem rokov ako zástupca komisie športovcov a Peter Korčok začal svoje druhé štvorročné obdobie.

Vo funkcii viceprezidenta SOV budú všetci traja pôsobiť premiérovo. Informácie priniesol oficiálny web SOV www.olympic.sk.

Povinnosti budú odlišné

Obsah náplne pôsobenia viceprezidentov bude trochu odlišná než v predchádzajúcom období.

Peter Korčok bude mať na starosti celú športovú oblasť (vrátane zimných športov) a komunikáciu s členskými zväzmi SOV, Jozef Gönci individuálnych členov SOV z radov olympijských a športových osobností ako aj oživenie Slovenskej asociácie olympionikov a Zdenko Kríž rozsiahlu oblasť rozvoja olympizmu.

Výkonný výbor SOV poveril prezidenta Antona Siekela prípravou novej organizačnej štruktúry SOV.

Dôjde aj k zmene Stanov Slovenskej olympijskej marketingovej (SOM), a.s., k rozšíreniu jej dozornej rady a k personálnym zmenám v orgánoch SOM, a.s.

VV SOV ďalej schválil návrh na udelenie výročného ocenenia Medzinárodného olympijského výboru Ženy a šport za rok 2017 dvojnásobnej olympijskej víťazke vo vodnom slalome Elene Kaliskej.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.