Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prvý Prešov hostí tretie Michalovce

Sportnet|Publikované 6. máj 2013 o 22:00

Slovenská hádzanárska extraliga pokračuje zajtra stretnutiami 33. kola.

Tentoraz najpríťažlivejší súboj sa očakáva v prešovskej Tatran handball aréne. V aktuálnej extraligovej tabuľke prvý Tatran Prešov nastúpi na vlastnej palubovke o 18. hodine proti momentálne tretiemu HC winLand Michalovce.

PREŠOV. Aj v tomto dueli, tak ako v predošlých, hlavne domácich, je favoritom osemnásobný slovenský hádzanársky šampión.

Lenže aj majstrovský Tatran sa už v tomto súťažnom ročníku presvedčil, že i napriek suverénnemu postaveniu v slovenskej hádzanej neradno nikoho podceniť.

K mužstvám, ktoré Tatran Prešov v tejto sezóne zaskočili, dokonca veľmi nepríjemne, patria práve Michalovce.

Majster prehral síce aj v Hlohovci, avšak o jediný gól. Zato zo Zemplína odchádzal so zahanbujúcou prehrou o sedem gólov.

Slabšie prešovské chvíle v slovenskej extralige sú už zrejme minulosťou. Tatran už oplatil prehru Hlohovcu a teraz sa chystá vrátiť požičané aj michalovským hádzanárom.

Zemplínčanom majú čo oplácať

„Naozaj máme čo Michalovciam vracať. Patrí sa ale pripomenúť, že v čase, kedy sme tam prehrali 31:38, sme boli v dosť hlbokej hernej kríze,“ pripomenul, majúc tento nelichotivý výsledok stále v živej pamäti, Dajnis Kristopans, ľavá spojka prešovského Tatrana.

„Došlo u nás k zmene trénera, hrali sme veľa zápasov, pričom skoro na každý sme šli s inou taktikou. Našťastie, toto zlé obdobie máme za sebou. Stredajší zápas s Michalovcami bude podľa mňa určite iný, než ten ostatný v Zemplíne. Samozrejme, rešpektujeme kvalitu HC winLand, ktorý má dobre strieľajúce spojky, dobre to hrajú cez pivota. Ak majú deň ich brankári, hlavne skúsený Kolpak, súperi to ľahké zvyčajne nemajú. Na druhej strane Tatran dohral na medzinárodnom poli. Pred nedeľňajším zápasom s ŠKP Bratislava sme mali dva týždne bez súťažného súboja. Teda dosť času na oddych i pokojnú tréningovú prípravu. Som presvedčený, že tak, ako sme si poradili s Bratislavčanmi, poradíme si doma aj Michalovčanmi.“

Stretnutie 33. kola slovenskej extraligy hádzanárov Tatran Prešov – HC winLand Michalovce má stanovený začiatok zajtra o 18. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.