Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prvý Prešov dnes hostí druhé Topoľčany

Sportnet|Publikované 30. okt 2003 o 23:00

Prešov Po hokejových fanúšikoch v Trenčíne, si dnes vychutnajú pôžitok a dôležitosť šlágra súťaže ich "kolegovia" v šarišskej metropole. Pod hradom

Matúša Čáka sa totiž včera odohral extraligový súboj vedúcej Dukly so Zvolenom, no a pre zmenu dnes, v tradičnom čase od 17. hodiny, proti sebe nastúpia hráči prvoligového lídra P.H.K. Prešov a druhých Topoľčian. Ako vníma dôležitosť merania síl tréner domáceho tímu, na to sme sa opýtali Antona Tomka... "V prvom rade si uvedomujem, že pôjde takpovediac o šesťbodový zápas. V prípade, že sa rozhodne v náš prospech už po šesťdesiatich minútach, vzdialime súperovi na rozdiel šiestich bodov. Alebo naopak, môže sa stať, že sa Topoľčiancom podarí manko zmazať".

V hre sú však aj body po predĺžení, či trestných strieľaniach. Tých sa zatiaľ vaši priaznivci nedočkali. "Áno, ide dozaista o určitú atrakciu, aká sa zatiaľ na tunajšom štadióne nekonala. No v takom prípade môžeme získať už len jeden, prípadne dva body. Čo keby nám nedajbože ten tretí po skončení základnej časti chýbal? Takže, my sa budeme sústrediť na víťazstvo v riadnom hracom čase. A ak by sa nám dokonca podarilo dať tých päť gólov z hry, samostatné nájazdy by v takom prípade asi nikomu v hľadisku nechýbali. Ja by som chcel radšej požiadať fanúšikov, aby nás prišli povzbudiť v čo najväčšom počte a nech nám fandia počas celého zápasu, to znamená aj za prípadného nepriaznivého stavu, nielen keď vyhrávame o dva, či tri góly".

V príprave na stretnutie môžete využiť poznatky z prvého vzájomného duelu, ktorý ste pod Tríbečom vyhrali 3:2. "To je už pieseň minulosti. Momentálne musím priznať, že sa dosť trápime v koncovke, ktorá je naopak silnou stránkou vojakov. V ich radoch strelecky vyniká Peter Hurtaj. Budeme si musieť na neho dávať veľký pozor, no aj ostatní jeho spoluhráči sú šikovní, vedia s pukom zakombinovať a akciu úspešne zakončiť".

Otázka na záver. Ako ste psychicky pripravili na dôležitosť súboja svojich zverencov? "V tomto smere sme boli s kolegom Jurčenkom radšej opatrnejší. Aj keď v každom zápase ide o body, predsa len, pripisovať mu mimoriadnu dôležitosť ani nie v polovici sezóny, by nebolo rozumné. Skôr pôjde o to, aby diváci v hľadisku nakoniec skonštatovali, že kvalitou a nasadením zodpovedal postaveniu obidvoch súperov v tabuľke", uzavrel rozprávanie A. Tomko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.