Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prvý popradský shot-out v sezóne zariadil Hurajt

Sportnet|Publikované 22. okt 2006 o 22:00

Poprad - Ako nepriestrelná stena pôsobil vo včerajšom stretnutí 17. kola hokejovej extraligy medzi Popradom a Trenčínom domáci brankár Radovan Hurajt

(na snímke). Za svoj chrbát nepustil jediný puk trenčianskych vojakov, ktorí márne dobíjali svätyňu domácich. "Kamzíci" vyhrali 3:0 a v tabuľke opäť poskočili na výborné tretie miesto, len o skóre za druhým Martinom.

Popradská brankárska dvojka R. Hurajt dokazuje, že je mužom na svojom mieste a že keď sa mu naskytne príležitosť, vie ju chytiť poriadne za pačesy. Odmenou jemu i celému mužstvu bolo ďalšie víťazstvo, o to sladšie, že pri ňom neinkasoval gól a navyše pred domácim publikom. Vyrastá snáď pod Tatrami nová brankárska jednotka?

"Zatiaľ to tak vyzerá, že sa držím v bráne ja a že som adekvátnou náhradou za Stana. Škoda piatkovej prehry vo Zvolene, kde sa vždy ťažko hrá. Domáci využili o jednu chybu viac ako my a vyhrali. Som rád, že som túto šancu využil, lebo popri Stanovi sa dá ťažko dostať do brány a keď sa naskytne príležitosť, treba sa jej chytiť," uviedol len niekoľko minút po skočení včerajšieho súboja ešte zadýchaný a rozhorúčený R. Hurajt, ktorý sa v stretnutí na nedostatok práce vonkoncom sťažovať nemohol. "Je to pre nás nesmierne cenné víťazstvo. Bol to jeden z najťažších zápasov tejto sezóny a som rád, že sme ho takto zvládli. Prišlo dosť ľudí a preto ma teší, že sme ich potešili týmto víťazstvom," potešil sa hrdina včerajšieho súboja, ktorý sa predviedol niekoľkými famóznymi zákrokmi, ktorými privádzal trenčianskych strelcov do zúfalstva.

"Chytalo sa mi určite dobre, bolo veľa šancí a hlavne vysokí trenčianski útočníci boli pred bránkou veľmi nepríjemní. Tlačili sa na mňa a mal som čo robiť, aby som všetky ich príležitosti pochytal. Dnes ma to triafalo do lapačky a mal som šťastie, ktoré brankár nemá každý deň. Tomu ďakujem za to, že som ten gól nedostal," s prílišnou skromnosťou okomentoval svoje bravúrne počínanie si medzi žŕdkami R. Hurajt, podľa ktorého padne rozbehnutému popradskému mužstvu krátka prestávka vhod.

Zajtra sa extraliga nehrá a najbližšie kolo je na programe až v piatok. Na Popradčanov teraz čaká trojzápasová séria stretnutí na ľade súperov (L. Mikuláš, Slovan, Martin). "Myslím si, že krátka pauza nám určite vyhovuje, lebo celé mužstvo už toho má dosť a potrebujeme si pár dní oddýchnuť, nabrať nové sily a veríme, že súčasnú formu nestratíme a prinesieme nejaké body i zvonku. Teraz nasleduje séria troch najťažších zápasov vonku po sebe a my sa pokúsime našou brániacou hrou a protiútokmi súperov potrápiť a priviesť domov nejaké body," naznačil R. Hurajt, ktorý sa nezabudol poďakovať svojim spoluhráčom za obetavý výkon, ktorým mu výraznou mierou pomohli k cennému shot-outu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.