Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prvý krok bol pevný

Sportnet|Publikované 7. jún 2009 o 22:00

Slovenské basketbalové reprezentantky skvelým spôsobom vstúpili do zápolení na 32. ME v Lotyšsku. V A-skupine v Liepaji zdolali Ukrajinu vysoko 77:55 a výrazne si posilnili šance na postup do osemfinálovej fázy šampionátu do Rigy.

Zverenky americkej trénerky Pokey Chatmanovej rozhodli o osude stretnutia v prvom polčase, keď si vytvorili 26-bodový náskok.

LIEPAJA. Dnes o 12.30 SELČ nastúpia Slovenky proti Česku, zajtra ich čakajú vicemajsterky Európy zo Španielska.

Ukrajina - Slovensko 55:77 (24:50)

Úvod zápasu lepšie vyšiel Ukrajinkám, ktoré si po nacvičených kombináciách v 3. minúte vytvorili päťbodový náskok (9:4). Kapitánka Žirková však úspešnou trojkou zavelila k obratu a Slovenky vďaka zlepšenej obrane i doskakovaniu pod oboma košmi v priebehu dvoch minút strhli vedenie na svoju stranu. Po príchode priebojnej Láskovej, ktorá sa dokázala presadiť nielen spod koša, ale i z diaľky, náskok Sloveniek do konca prvej štvrtiny narástol na 10 bodov (26:16). Ukrajinky sa spoliehali na Olexsandru Gorbunovová, no tá sa vôbec nedokázala presadiť proti dôraznej slovenskej obrane a v druhej štvrtine ju tréner Vlodimir Bruchoveckij stiahol z hry. Slovenky pod dirigentskou taktovkou skúsenej Žirkovej aj naďalej kontrolovali vývoj stretnutia, vychádzala im streľba a do polčasu si vypracovali rozhodujúci 26-bodový náskok. Na začiatku tretej štvrtiny Ukrajinky vysunuli obranu v snahe urobiť niečo s nelichotivým výsledkom, strelecky sa zobudila Gorbunovová a stiahli manko na rozdiel 17 bodov. Slovenky však už dobre rozohranú partiu z rúk nepustili a prvý zápas na ME po šesťročnej prestávke dotiahli do úspešného konca.

ŠTATISTIKA

Najviac bodov: Ogorodnikovová 15, Gorbunovová 11, Aľoškinovová 10. Zostava a body SR: Žirková 16, Gyurcsi-Luptáková 12, Hricková 9, Kupčíková 7, Vyňuchalová 4 (Jalčová 13, Lásková 9, Palušná, Jurčenková a Tetemondová po 2, Čarnoká, Borovičková). TH: 23/15 - 21/17, fauly: 18:23, trojky 2:5, rozhodovali: Ciulin (Rum.), Laurinavivius (Lit.), 300 divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.