Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Prvý Guardiolov tréning v Bayerne sledovalo 10 000 divákov

(Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 26. jún 2013 o 18:46

Na tréningu chýbali Robben, Dante, Luiz Gustavo a Javi Martinez, ako aj viacerí zranení hráči na čele s posilou Götzem.

MNÍCHOV. Úvodný tréning futbalistov Bayernu Mníchov pod vedením nového trénera Pepa Guardiolu si v stredu prišlo pozrieť menej divákov, ako sa očakávalo.

Vedenie úradujúceho víťaza Ligy majstrov, nemeckého šampióna a držiteľa Nemeckého pohára ponúklo 25.000 vstupeniek v hodnote 5 eur, z ktorých výťažok poputuje obetiam záplav, no cestu do Allianz Arény si našlo "len" 10 000 divákov.

Bývalý tréner FC Barcelony Guardiola, ktorý nahradil úspešného Juppa Heynckesa, mal k dispozícii 23 hráčov vrátane kapitána tímu Philippa Lahma.

Na tréningu chýbali Arjen Robben, Dante, Luiz Gustavo a Javi Martinez, ako aj viacerí zranení hráči na čele s novou posilou z Dortmundu Mariom Götzem, či kanonierom Mariom Mandžukičom.

Naopak, po zranení sa do tréningu vrátil Toni Kroos a na ihrisku sa objavil aj Mario Gomez, o ktorého sa zaujíma talianska Fiorentina.

Guardiola prišiel do Nemecka ako úspešný tréner Barcelony, s ktorou získal v rokoch 2008 až 2012 až 14 z 19 možných trofejí. V roku 2009 získal podobne ako Bayern "treble".

"Som trochu nervózny, ale to je Bayern. Chcem pokračovať v úspechoch môjho predchodcu Juppa Heynckesa," povedal Guardiola pred prvým tréningom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články