Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Prvý gól po tom, čo lopta konečne ignorovala Cicmanovu hlavu

Sportnet|Publikované 25. máj 2009 o 00:00

Hneď po zápase s Trnavou čakala na kapitána MFK Petra Bašistu injekcia. Už deň pred stretnutím si totiž natiahol zadný stehenný sval a s týmto hendikepom odohral celý duel so Spartakom.

KOŠICE.

Blahoželáme k prvému gólu v sezóne. Pamätáte sa, po akom dlhom čase ste skórovali?

- Potešil ma, veď po dlhej prestávke, keď som nemohol hrať, mám za sebou odohranú len polovicu sezóny. Gól pred domácim publikom a proti Trnave, ktorý znamenal vyrovnanie, mi určite urobil radosť. Netrúfam si povedať, kedy som naposledy skóroval, vôbec mi nič nenapadá. Predsa len patrím medzi sviatočných strelcov.

Zaujímavosťou je, že vo vzájomných zápasoch s Trnavou do tretice vyhral domáci celok 2:1.

- Myslím si, že je to trochu aj náhoda. Dvakrát poraziť Trnavu v priebehu sezóny je určite dobrá vizitka, s ktorou sme spokojní. Navyše sa nám podarilo otočiť priebeh zápasu. Ukázali sme, že v súčasnosti je na tom mužstvo psychicky veľmi dobre.

Verili ste, že po takej studenej sprche sa mladíci vzchopia k takému obratu?

- Rýchlemu gólu predchádzala reťaz chýb, na ktorej začiatku som bol ja. Mrzí ma to, chybu beriem na seba. Mne by sa to nemalo stávať, lebo som posledným hráčom pred brankárom. Zle som trafil loptu, potom išiel Timon Dobias do sklzu, neprerušil akciu hostí a následnú loptu za obranu som vypustil, lebo som čakal, že ju brankár Putnocký bude mať, pri včasnom vybehnutí.

Chybu ste nakoniec odčinili gólom. Ste síce sviatočným strelcom, no pravidelne s Cicmanom nabiehate na lopty po štandardkách. Úspešnejší je Cicman, no teraz ste ho zastúpili.

- S 'Cicom' sa meníme, no on má neuveriteľné šťastie, že vždy ho lopta nájde. Vymieňame si pozície pri nabiehaní na center, raz na prvú žrď, raz na zadnú, no mňa lopta vždy míňala a 'Cica', naopak, vždy trafila. Dnes som mal i šťastie, že lopta prišla konečne aj ku mne a nakoniec som skóroval. Lopta prešla do siete aj so šťastím, lebo ju tečoval brankár Trnavy.

Súvisiace články