Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prvý finišoval Maďar

Sportnet|Publikované 27. máj 2009 o 22:00

Atletický klub Michalovce usporiadal jubilejný XXV. ročník Podvihorlatského maratónu za účasti 62 vytrvalcov.

KOŠICE. Atletický klub Michalovce usporiadal jubilejný XXV. roèník Podvihorlatského maratónu za úèasti 62 vytrvalcov. Na 42 195 m dlhom okruhu z Michaloviec okolo vodnej nádrže Zemplínska šírava a spä� zví�azil Maïar Ferenc Biri za 2:43:09 h. Druhý dobehol a súèasne prvenstvo v kategórii mužov od 40 rokov si vybojoval Vladislav Lipovský (MBO OPARM Strážske) za 2:44:46 h. a tretie miesto (2. od 40 r.) obsadil Maïar János Zabari za 2:45:26 h. V èase pod tri hodiny ešte dobehli: 4. (2. do 39 r.) J. Szabo (BK Šaca) 2:47:29 h., 5. (3. od 40 r.) R. Lorenèík (Košice MÈ obec �ahanovce) 2:48:43 h., 6. Š. Rácz (Gelnica) 2:51:23 h., 8. (1. od 50 r.) Pavol Obraz (BK Steel Košice) 2:58:22 h., 9. (3. do 39 r.) P. Jendželovský (TIK Slovakia Košice) 2:59:18 h. Medzi pä�desiatnikmi bol druhý T. Tisza (BK Steel Košice) a tretí V. Hirjak (AC Michalovce). Veteránsku kategóriu od 60 rokov vyhral Vincent Bašista (AC Dubnica n/V) za 3:10:12 h. pred P. Polákom (Buc team Košice). Zo štyroch štartujúcich žien prvá finišovala Anna Balošáková (Èadca) za 3:35:26 h. pred Zlaticou Semanovou (O5 BK Furèa) za 3:40:23 h.a tretia dobehla Erika Billá (BK Steel Košice) za 3:43:39 h. Súèas�ou podujatia bol Michalovský polmaratón. V konkurencii 47 bežcov zví�azil Marcel Matanin (Slovenská Kajòa) za 1:17:04 h. pred Michalom Ivanèom (Banské), ktorý zaostal len sedem sekúnd a tretie miesto obsadil ví�azný štyridsiatnik Roman Švaòa (ŠK Pegas Košice) za 1:23:22 h. Veteránsku kategóriu od 60 rokov vyhral Zoltán Papp (MBK V. Kapušany) za 1:30:38 h. Z dvoch štartujúcich žien bola rýchlejšia Eva Plavnická (BK Stará ¼ubovòa) za 2:00:40 h.