Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Prvý finálový súboj rozhodol úvodný set

Obrovská podpora. Kežmarčanky sa spoliehajú na svojich divákov. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 19. apr 2016 o 00:00

Domáca Slávia EU Bratislava zdolala Kežmarok 3:0 na sety a v sérii sa ujala vedenia.

V úvodnom finálovom zápase extraligy volejbalistiek sa prekvapenie nezrodilo.

KEŽMAROK. Prvý set bol ako na hojdačke. Favorit začal suverénne, keď rýchlo viedol 5:0. Kežmarčanky rýchlo striasli zo seba nervozitu, a keď vyhrávali 17:10, zdalo sa, že sa rodí prekvapenie.

„Prvý finálový zápas sa niesol v trochu nervóznejšom duchu. Dievčatá boli plné očakávania, Slávia sa s tým vysporiadala lepšie. Prvý set bol asi zlomový. Bolo to ako na hojdačke. Hoci sme viedli 23:21, súper ho dotiahol do víťazného konca,“ uviedla asistentka trénera KV MŠK Oktan Kežmarok Blanka Špaková.

Vedia hrať lepšie

Pred vypredanou halou Mladosť napokon uspel favorit bez straty setu.

„Aj ďalší priebeh zápasu bol zvláštny. Aj keď domáce vysoko viedli, dotiahli sme sa na rozdiel dvoch bodov. Bolo to o šnúrach, čo vyplýva aj z nervozity hráčok. Viem, že moje dievčatá vedia zahrať oveľa lepšie. V play-off mi pomáha bývalý hráč Bohuš Drozd, kouč, s ktorým sa o mnohých veciach radím. Verím, že aj nad Sláviou sa dá vyhrať,“ naznačila Špaková.

Potrebujú „nafúknuť“ halu

Séria pokračuje v stredu v Kežmarku, kde je už teraz beznádejne vypredané.

„V Bratislave bolo vypredané aj zásluhou našich fanúšikov, ktorí nás prišli povzbudiť. Kežmarský kotol sa už teší na domáci zápas. Záujem je obrovský, urobíme všetko preto, aby sa do haly vošlo čo najviac divákov. Zápas si chceme užiť, naším cieľom je vyrovnať sériu,“ uzavrela Blanka Špaková.

Výsledok – sobota: VK Slávia EU Bratislava – KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (23, 19, 21) – stav série: 1:0.

Súvisiace články