Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Prvý dotyk s loptou v piatom zápase znamenal pre Pitera Bučka prvý druholigový gól

Sportnet|Publikované 21. sep 2004 o 00:00

Prešov Piaty raz sa na druholigovom trávniku v drese prešovského Tatrana objavil mladý defenzívny futbalista Michal Piter Bučko vo východniarskom

derby s Michalovcami. A nebol to veru hocijaký štart. Tréneri zeleno bielych Karol Kisel a Vladimír Gombár ho poslali na trávnik v 71.minúte. V tom čase domáci prehrávali 0:1, keď autorom gólu Zemplínčanov bol šesť minút predtým Devečka. Svoj prvý dotyk s loptou striedajúci Piter Bučko (na snímke) ešte nepremenil v túžené vyrovnanie, zato na druhý pokus mieril už presne.

"Trochu vás poopravím. Len čo som vybehol na ihrisko, dostal sa až pred michalovskú bránu. V súboji s obrancom Zemplína som však na loptu nedosiahol. Protihráč bol pri nej skôr a odhlavičkoval ju za bránkovu čiaru. Až po zahraní rohového kopu Viazankom doletela ku mne. Z mojej hlavy na všeobecnú radosť skončila v sieti za Belanom," opísal moment, ktorý znamenal prvý druholigový gól v kariére mladého futbalistu. Predpokladáme, že niečo také sa vám v noci pred stretnutí ani len nesnívalo… "Tak to teda skutočne nie." Vari vás na trávnik vyprevádzali tréneri s tým, že máte podporiť ofenzívu alebo váš "nájazd" smerom k Belanovi vyplynul iba z danej hernej situácie, ktorá sa preniesla k michalovskej bráne? "Konkrétne ma k bráne neposielali. Mávam však vo zvyku, využívať svoju výšku a ak sa niečo v súperovom pokutovom území deje, tak tam idem." Ste teda obávaným hlavičkárom? "To som nepovedal a ani sa takým byť zatiaľ necítim. Pravda, v doraste som nejaké tie góly dal. Nebolo ich ale toľko, aby som si namýšľal, že som ako vravíte, obávaným hlavičkárom." Patrí sa opýtať, aké pocity ste prežívali v prvom momente, kedy lopty doplachtila z vašej hlavy do siete? "Pocit šťastia z prvého gólu, navyše znamenajúceho vyrovnanie a rozbeh za vedúcim gólom. To všetko bolo úžasné." Už ste zaplatili "zápisné" za prv gólový zásah? "Nie, nebolo času. Veď dnes nás v prvom kole SP čakajú Ličartovce. Povinností je teda dosť. Takže teraz v prvom rade prispejem do kasy v kabíne. Ostatné príde na rad neskôr."

Súvisiace články