Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prvý domáci majstrák čaká Spišiakov

(Autor: ilustračné - SITA)
Jozef Petruška|Publikované 12. aug 2016 o 22:00

Po roku opäť začínajú doma s Bardejovom. V pohári bez problémov postúpili ďalej cez Kračúnovce.

SP. NOVÁ VES. V sobotu o sedemnástej hodine sa v metropole Spiša opäť začína nová druholigová sezóna 2016/2017. Premiéru majú Novovešťania za sebou, keď prehrali s Lokomotívou Košice na jej pôde 2:4.

V predchádzajúcej sezóne bola Spišská Nová Ves nováčik 2. ligy Východ. Tomu zodpovedali aj úvod a hlavne prvý domáci majstrák.

Priaznivci futbalu na Spiši boli zvedaví na novú súťaž a hlavne nových súperov. Už na Bardejov prišla do hľadiska tisícka divákov a rovnaký počet ich chodil na na ďalšie domáce majstráky.

Rovnakú návštevu by futbalisti Spišskej Novej Vsi privítali aj v sobotu.

„Divákov opäť pozývame na naše zápasy. Verím, že opäť prídu v hojnom počte, no hlavne je na nás, aby sme ich pritiahli výsledkami. Ak budú dobré výsledky, budú chodiť aj diváci radi na futbal. Vstup do novej sezóny máme za sebou a tak doma nechceme sklamať,“ povedal skúsený matador v spišskonovoveskom tíme Karol Sedláček.

V druholigovej súťaži Východ štartuje len desať mužstiev. Možno len polemizovať, či je to pre jednotlivých zástupcov zlé, resp. viac to vyhovuje v boji o postup do nadstavbovej časti.

Pre Novovešťanov je ďalšia sezóna veľká výzva. Tréner Ondáš má vhodný káder a celé mužstvo v uplynulom ročníku nazbieralo dosť pozitívnych skúseností v danej súťaži.

Plusy sú kvalitná letná príprava a aj dobrý výsledok zo Slovenského pohára, keď Spišská s prehľadom zvíťazila v Kračúnovciach 4:1 a v nasledujúcom kole sa predstaví v Raslaviciach.

„Prvý zápas bol taký oťukávací a zbytočne sme prišli o lepší výsledok. Do Kračúnoviec sme išli s jasným cieľom zvíťaziť a postúpiť v pohári ďalej. Plus to bola dobrá príprava na Bardejov. Po pohárovom postupe je spokojnosť, len to treba potvrdiť v prvom domácom vystúpení,“ skonštatoval pilier obrany FK Spišská Nová Ves Karol Sedláček.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.