Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

Prvý deblový titul pre Damma, štvrtý pre Paesa

SITA|10. sep 2006 o 11:23

NEW YORK 10. septembra (SITA) - V sobotu sa na US Open v New Yorku rozhodlo aj o držiteľoch víťaznej prémie vo štvorhre mužov. Stali sa nimi Čech Martin Damm a Ind Leander Paes. Šiesty nasadený pár zdolal ...

NEW YORK 10. septembra (SITA) - V sobotu sa na US Open v New Yorku rozhodlo aj o držiteľoch víťaznej prémie vo štvorhre mužov. Stali sa nimi Čech Martin Damm a Ind Leander Paes. Šiesty nasadený pár zdolal vo finále favorizovanú a druhú nasadenú švédsko-bieloruskú dvojicu Jonasa Björkmana s Maxom Mirným za 155 minút 6:7 (5), 6:4, 6:3. Víťazi získali prvý spoločný deblový titul v kariére a korunovali tak premiérový rok spolupráce v profitenise. Na US Open 2006 prežili najťažšiu skúšku v semifinále, keď austrálsko-zimbabwianskemu páru Paul Hanley - Kevin Ullyett ušli z piatich mečbalov.

Zatiaľ čo skúsený deblista Paes sa teší zo štvrtého grandslamového titulu vo štvorhre (a siedmeho spolu s mixom), Damm si vychutnal grandslamovú víťaznú premiéru. "Spoločné vystúpenie s Martinom Dammom mi dalo veľmi veľa. Sme na kurte úplne rozdielni, no super sa dopĺňame. On je silný a dobre servuje, ja som rýchlejší a technickejší. Aj preto sme si spolu užili dosť zábavy, ale aj dobrého tenisu,“ komentoval 33-ročný rodák z Kalkaty.

Björkman s Mirným zastali tesne pod vrcholom v New Yorku už po druhý raz. Pred rokom vo finále nestačili na amerických súrodencov Boba a Mika Bryanovcov. Víťazný pár zinkasoval spoločnú prémiu 400 000 USD.


Výsledok:


Štvorhra mužov - finále:

Martin Damm, Leander Paes (6-ČR/India) - Jonas Björkman, Max Mirnyj (2-Švéd./Biel.) 6:7 (5), 6:4, 6:3


Súvisiace články