Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prvú prehru Iuventy zariadil Michal Lukačín

Sportnet|Publikované 3. okt 2005 o 22:00

Veselí n/M./Michalovce - Prvú prehru v tomto ročníku, prvú prehru po vyše roku vo WHIL a taktiež prvú s českým družstvom utŕžili v sobotu hádzanárky

Iuventy Michalovce. V šlágri štvrtého kola spoločnej slovensko-českej súťaže cestovali do Veselí na Morave, ktoré taktiež dovtedy nestratilo v tomto ročníku ani bod. Zo súboja neporazených vyšli lepšie domáce hráčky, ktoré zvíťazili 23:21 (13:9).

Špecifikom stretnutia bolo, že na lavičke domácich sedel tréner Michal Lukačín, strojca najväčších úspechov michalovskej ženskej hádzanej. Aj preto je pikantné, že práve družstvo pod jeho vedením pripravilo Michalovciam prvú prehru v tomto ročníku. "Musím pochváliť svoje hráčky, že do bodky splnili všetko, čo som im pred zápasom naordinoval. Vynikala hlavne naša brankárka Červienková, ktorá sa na zápas pripravila skutočne perfektne. Jej zákroky nám v kľúčových momentoch ozaj veľmi pomohli. Vedeli sme, že keď sa kanonierky hostí nechytia od začiatku, tak dosť znervóznia. A čo sa týka môjho prejavu na lavičke - poviem iba toľko, že každý zápas prežívam veľmi emotívne, a tento dvojnásobne. Veď som viedol svoje terajšie družstvo proti klubu, v ktorom som vyrastal, konštatoval Michal Lukačín, ktorý na Iuventu veľmi dobrú taktiku. Veľmi dobre vedel, odkiaľ bude najviac vietor fúkať a preto nechal celý čas osobne brániť kanonierku Michaloviec Alžbetu Tóthovú. Tá sa počas zápasu vôbec nepresadila a jej osobná strážkyňa Marcela Handlová urobila ozaj dobrú prácu. "Nechcem sa na to vyhovárať, hoci Handlová ma bránila veľmi pozorne. Ako hráčka, od ktorej sa čakajú hlavne góly, musím byť pripravená nato, že ma družstvo súpera bude brániť osobne. Pre mňa to bola nepríjemná pozícia, veľmi som chcela dievčatám pomôcť. V zakončení sa nám nedarilo, veľa pochytala brankárka Červienková, prezradila Alžbeta Tóthová.

Na otázku, čo si myslí o ťahu trénera Michala Lukačína, medzi ktorým a ňou to často poriadne iskrilo, nechať ju celý čas brániť, odpovedala férovo. "On je tréner, ja som hráčka. Určite veľmi dobre vedel, čo z mojej strany hrozí a preto ma dôkladne prikryl. Ako trénerka by som zrejme urobila to isté. Chcel dosiahnuť úspech svojho družstva, a tak sa rozhodol ma vypojiť z hry. Mňa mrzí to, že sme nezabrali a že sme prehrali. Verím, že v piatok a nedeľu, kedy doma v Pohári EHF privítam nórske Nordstrand Oslo, to bude z našej strany lepší výkon, dodala Alžbeta Tóthová.

Bez gólu ani ako žiačka

Určite mnohých priaznivcov Iuventy zarazilo, že vynikajúca kanonierka Alžbeta Tóthová vyšla v sobotu strelecky naprázdno. Hráčka, ktorej priemer nasúkaných gólov na zápas, je okolo desiatich presných zásahov na stretnutie, si dokonca ani nepamätá "čistý štít v celej kariére. "Namojdušu si nespomínam na stretnutie, v ktorom by som nedala ani jeden gól. Ani medzi žiačkami sa mi to nestalo. Ešte aj keď som nastúpila zranená, poslali ma tréneri hodiť aspoň sedmičku. Ale teraz nič, smutne dodala A. Tóthová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.