Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Prvou štvrťfinalistkou svetová jednotka Heninová

SITA|Publikované 20. jan 2008 o 05:05

MELBOURNE 20. januára (SITA) - Prvou štvrťfinalistkou ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion) sa stala svetová jednotka Justine Heninová. Dvadsaťpäťročná ...

MELBOURNE 20. januára (SITA) - Prvou štvrťfinalistkou ženskej dvojhry na Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion) sa stala svetová jednotka Justine Heninová. Dvadsaťpäťročná Belgičanka potrebovala 74 minút na zdolanie nenasadenej Taiwančanky Su-wei Hsieh 6:2, 6:2.

Heninová, ktorá vlani na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny pre rozvodové konanie neštartovala, postúpila v Melbourne už po piaty raz do štvrťfinále. Vírťazka z roku 2004 stále zostáva najväčšou favoritkou na zisk titulu. Rebríčkovo najnižšie postavená štvrťfinalistka Su-wei Hsieh (158.) dosiahla postupom do osemfinále absolútne najväčší úspech svojej doterajšej kariéry, keďže doteraz nikdy nepreliezla cez 1. kolo. Dvadsaťdvaročná Taiwančanka v Melbourne Parku vyhrala spolu s úspešným postupom z kvalifikácie 6 stretnutí vo dvojhre.


Dvojhra žien - 4. kolo (osemfinále):

Justine Heninová (1-Belg.) - Su-wei Hsieh (Taiwan) 6:2, 6:2


Súvisiace články