Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prvou hviezdou šlágra prvej hokejovej ligy Prešov Nitra, bol domáci gólman Imrich Petrík

Sportnet|Publikované 1. dec 2002 o 23:00

Prešov Prvou hviezdou šlágra 22. kola prvej hokejovej ligy na prešovskom ľade medzi domácim Farmakolom a Nitrou bol gólman Šarišanov Imrich Petrík

(na fotografii). Jeho nitransky náprotivok Stanislav Petrík už taký úspešný nebol, hoci i on mal viacero výborných zákrokov. Nielen brankári boli ozdobou súboja, po ktorom sa Prešovčania víťazstvom 5:2 bodovo dotiahli na stále, zásluhou lepšieho skóre, vedúcu Nitru. Ku skvelej atmosfére pred rekordnou návštevou 3400 (!) divákov prispeli všetci aktéri duelu, ktorí držali publikum v napätí do záverečnej sirény. Najviac ovácií sa predsa len ušlo I. Petríkovi, ktorý udivoval medzi žŕdkami priam neuveriteľnými kúskami.

"Zápas bol náročný hlavne na psychiku," priznal bezprostredne po stretnutí lepší z dvojice Petríkovcov na ľade. Mimochodom, prešovský Imrich a nitriansky Stanislav sú iba menovcami. "Spočiatku som bol aj trochu nervózny." Zlomovým zrejme pre vás osobne i pre mužstvo HK VTJ Farmakol bol prvý gól v súboji. Puk ste stačili vyraziť len pred seba, čo využil hosťujúci Poljaček. Potom z vás už len vyžarovala istota a skvelými zákrokmi ste ľudí v hľadisku doslova dvíhali zo sedadiel... "Naozaj okamihy po prvej desaťminútovke boli nesmierne dôležité. Po prvom góle som zmaril šancu a po chvíli Horňák vyrovnal. Do tohto momentu sme začínali mať navrch, hoci treba povedať, že Nitrania nám ani na chvíľu nedali vydýchnuť. Diváci nás však skvele povzbudzovali. Priznám sa, že v podobnej atmosfére som ešte nechytal." Najväčšmi ste si zachytali na rozhraní prvej a druhej tretiny, kedy hostia hrali vyše päť minút v početnej prevahe. "No, bolo mi veru horúco. Práve vtedy som sa v bráne poriadne zahrial. Cítil som, že práve teraz musím spoluhráčov podržať. Keď mi v lapačke uviazla strela súpera z vyloženej gólovej pozície, začal som si ešte viac veriť. Nuž a keď sme potom pridali tri góly v sérii, potom som už i ja veril, že aj tento zápas na domácom ľade dotiahneme do víťazného konca." Počas prvej prestávky s vami vraj najdlhšie komunikoval asistent trénera V. Šandrika, bývalý výborný hokejový brankár R. Jurčenko. Čo také dôležité ste vedno rozoberali? "Prízvukoval mi, že nemám puky vyrážať pred seba, ale snažiť sa radšej ich chytať. Hostia totiž začínali spomenutú presilovku, takže správne predpokladal, že súper vloží do nej všetky sily. Že bude hrať nátlakovo. Tréner Šandrik zase zdôrazňoval, že sa nesmieme, hoc i oslabení zlomiť." Prešovčania nitrianskemu obliehaniu odolali i vašim výdatným pričinením. Diváci boli vo vytŕžení, najmä po zákroku na začiatku druhej tretiny, kedy už takmer všetci videli puk za vašim chrbtom. Poležiačky ste ho ale akoby zázrakom zachytili lapačkou... Bola to náhoda, alebo ste po puku šli ozaj vedome? "Po sérii ťažkých striel som ostal na chvíľu ležať na ľade, ale zároveň videl, že puk smeruje k nitrianskemu hráčovi. Aj ho ten vypálil a ja som sa za ním vymrštil lapačku a chytil ho. Pravda, rolu tu zohrala i šťastena. Tá však tiež k hokeju patrí." Imrich Petrík bol mužom piatkového prvoligového šlágra. Presvedčil i týmto výkonom zostavovateľov slovenskej hokejovej "dvadsiatky"? "Dúfam, že si ho všimnú..." Prešov sa bodovo dotiahol na Nitru. Má však naozaj postupové chúťky?, pýtame sa na záver mladého prešovského brankára. "Vynasnažíme sa i v druhej polovici súťaže hrať aspoň tak kvalitne ako doposiaľ. Žiadny zo zápasov v tejto súťaži nemožno podceniť. Nejakými postupovými starosťami sa vôbec nezaťažujeme. Usilujeme sa ísť od víťazstva k víťazstvu. Ak teda reálna postupová šanca príde, tak príde..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.