Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prvou finalistkou Australian Open Šarapovová

Prvou finalistkou dvojhry žien sa stala Maria Šarapovová. (Autor: AP)
SITA|Publikované 24. jan 2008 o 04:24

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Prvou finalistkou dvojhry žien na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD) sa stala Ruska Maria Šarapovová. Piata ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Prvou finalistkou dvojhry žien na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 mil. AUD) sa stala Ruska Maria Šarapovová. Piata nasadená hráčka si poradila s turnajovu trojkou, Srbkou Jelenou Jankovičovou za 78 minút 6:3, 6:1. Dvadsaťročná Ruska zvíťazila úplne suverénne, keď svoju súperku prestrieľala vo víťazných úderoch 30:8. Jankovičovej výkon opäť ovplyvnilo zranenie, ale bojovala a v prvom sete sa ešte dostala zo stavu 0:5 na 3:5. V ďalšom priebehu však už získala len jediný gem.

Šarapovová postúpila do svojho štvrtého grandslamového finále, po roku druhého v Melbourne. Vlani jej v Austrálii finálový súboj nevyšiel, podľahla vtedy nenasadenej Američanke Serene Williamsovej hladko 1:6, 2:6. Súperkou Šarapovovej vo finále bude víťazka druhého semifinálového duelu: Daniela Hantuchová (9-SR) - Ana Ivanovičová (4-Srb.).


Dvojhra žien - semifinále:

Maria Šarapovová (5-Rus.) - Jelena Jankovičová (3-Srb.) 6:3, 6:1

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.