Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prvoligoví žiaci sa nepresadili

Sportnet|Publikované 22. aug 2008 o 22:00

Žiaci SP MFK Rožňava odohrali ďalšie dva kolá jesennej časti prvej žiackej ligy. V oboch kategóriách podľahli kvalitným súperom zo Sp. Novej Vsi a

Michaloviec.

ROŽŇAVA. V 2. kole privítali starší žiaci štvrtý celok uplynulej sezóny Sp. Novú Ves. Skóre otvoril domáci Fabián z nariadenej penalty, ktorej predchádzala ruka hosťujúceho hráča v pokutovom území. Hostia po rohovom kope vyrovnali skóre a obe mužstvá odchádzali do šatní za nerozhodného výsledku. Po prestávke technickejší hostia dokázali streliť v závere tri góly, čím rozhodli o víťazstve. V utorok cestovali v 3. kole za ďalším silným súperom do Michaloviec. Domáci mali raketový nástup a už v 2. min. strelili vedúci gól. Možnosť na vyrovnanie sa naskytla Maliňákovi, ale nastrelil iba brvno. Domáci neskôr ešte dvakrát rozvlnili sieť za Cirbusovou bránou a tak starší žiaci ani v treťom vystúpení nebodovali.

Nezvládajú závery

"V oboch stretnutiach nám chýbalo niekoľko chlapcov, ktorí ešte dovolenkujú a do hry sa nezapojili Fafrák, Vysoký či Lukó. I napriek tomu, že sa zlepšujeme zo zápasu na zápas, závery nezvládame hlavne fyzicky, kondične i psychicky. Nič však nie je stratené, veď súťaž sa iba začína a verím, že po prázdninách sa podarí kolektív zoceliť a dosiahneme lepšie výsledky. V nedeľu po troch ťažkých súperoch konečne narazíme na papierovo slabšieho, keď cestujeme do Lipan," uviedol asistent trénera st. žiakov SP MFK Ondrej Fabián.

Káder nie je kompletný

Nedarilo sa ani mladším žiakom, ktorí síce v úvodnom kole uhrali v Snine po bezgólovom výsledku prvý bod. "Nedokázali sme dať chlapcov ešte kompletne dokopy, nakoľko štyria sú podobne ako u starších žiakov na dovolenkách s rodičmi. Ako som už spomínal základ mužstva tvoria chlapci ročníkov 99 a tak sa ťažko dokážu presadiť v konfrontácii s fyzicky zdatnejšími hráčmi súperov," povedal tréner ml. žiakov Jaroslav Maliňák.

FAKTY

n Starší žiaci, 2. kolo: Rožňava - Sp. Nová Ves 1:4 (1:1) Gól za Rožňavu R. Fabian (z 11 m), 3. kolo: Michalovce - Rožňava 3:1 (1:0), Rožňava: Cirbus - Kováč, Kvasnička, Madarász, Zsóri, Fabián, Maliňák, Boroš, Šalmík, Jonáš, Lenghart, striedal Kozák

n Mladší žiaci, 2. kolo: Rožňava - Sp. Nová Ves 0:4, 3. kolo: Michalovce - Rožňava 6:0

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.