Prvoligoví hokejisti Prešova konečne bodovali

Tréner Branislav Kohutiar mal dôvod na úsmev. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 28. okt 2013 o 23:00

Po prvý raz v tomto ročníku dokázali dva razy po sebe pokoriť svojich súperov.

V Piešťanoch sa chorí uzdravujú a predtým neraz hokejovo „chromí“ prvoligoví hokejisti Prešova sa v kúpeľnom meste výsledkovo tiež znovu vyliečili. Tentoraz si poradili s juniorskou reprezentáciou do 18 rokov, ktorá má v tomto kúpeľnom meste svoj stan. Zhodou okolností hráči HC 07 si poradili s omladinou rovnakým výsledkom ako v prvej štvrtine základnej časti na domácom ľade (3:2).

PREŠOV. Zdá sa, že konečne východniari opustili nepriaznivú vlnu, ktorá ich často niesla proti bralám neúspechu.

Pravda, nič netreba preceňovať. To si uvedomuje i tréner Branislav Kohutiar.

„Ešte je priskoro na predčasné závery, lebo dlhodobá časť sa dostala iba cez prvú obrátku. Pohľad na tabuľku je síce príjemnejší než pred časom, ale tiež to nič neznamená,“ pripomenul kouč pri poznámke, že jeho zverenci sú už na pozícii znamenajúcej účasť v play–off.

Mimochodom, napriek výhre uplynulý piatok v úvodných dvoch tretinách hostia nepredvádzali mimoriadne kvalitný hokej. Možno podvedome mladíkov v šíkoch rivala predsa len nebrali s plnou vážnosťou.

O plnom bodovom zásahu rozhodla až záverečná tretina – teda rovnako ako predtým doma proti Liptovskému Mikulášu. Zdá sa, že práve táto časť zápasu sa stáva rozhodujúcou.

Pod mdlé tempo sa podpísala určite aj dlhá cesta a niekoľko hodín strávených v autobuse.

„Dve dvadsaťminútovky sme nehrali dobre, výkon nezodpovedal našim predstavám. Cez druhú prestávku som musel zvýšiť hlas a zabralo to. V tretej tretine sme sa prebrali, pridali, mali hernú prevahu a dali aj zlomové góly.“

Vo finiši však prišlo zaváhanie (pošmyknutie a strata puku), domáci znížili na rozdiel gólu. Dokonca pri vylúčení prešovského hráča odvolali brankára, ale power play 6:4 našťastie pre hostí nezvládli.

„Hostitelia mali nejaké strelecké príležitosti, ale ustáli sme to a náskok udržali. Zbytočne sme si to však zdramatizovali.“

Každé potknutie bolí

Či nastal definitívny obrat k lepšiemu, si netrúfa nikto prorokovať. Kormidelník naznačil, že v to verí. Aj preto, že v nahustenej tabuľke sa každé potknutie vypomstí dvojnásobne.

„Bodaj by nás minulé dva zápasy naštartovali k získavaniu bodov, lebo predtým sme postrácali naozaj dosť. Stačí spomenúť zápasy vonku, keď sme nehrali zle, ale predsa sme nebodovali – v Trnave či Senici. Chýbali nám góly a potom to aj tak zle dopadlo.“

B. Kohutiar neustále prízvukuje, že pokiaľ budú zverenci predvádzať poctivý hokej a odovzdajú maximum, nemusia sa obávať o výkony a rezultáty.

Teraz pôjde o to nadviazať na uplynulé vystúpenia zajtra v domácom prostredí o 17. hod s Detvou, v piatok v Prievidzi a v nedeľu znovu pred vlastnými priaznivcami v tradičnom čase proti Považskej Bystrici.

Program je teda nabitý, potom bude nasledovať v súťaži kratšia prestávka. Nebolo by od veci, keby si hráči sami sebe dokázali, že sa dokážu počas dlhšieho časového úseku maximálne zmobilizovať.