Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Prví účastníci Babolat Slovak International 2002 sú už v Prešove

Sportnet|Publikované 9. okt 2002 o 00:00

Prešov - Vo štvrtok odštartuje v hale Prešovskej univerzity medzinárodný bedmintonový turnaj Babolat Slovak International 2002. Je súčasťou

európskeho okruhu Rutac EBU Circuit 2002, teda patrí k tomu najkvalitnejšiemu, čo európsky turnajový bedminton ponúka. Tomu zodpovedá aj účasť - prihlásených je 144 hráčov z 23 krajín. Hrať sa bude, pochopiteľne, všetkých päť disciplín.

Keď sme sa včera spojili s riaditeľom turnaja Petrom Tarcalom, potvrdil nám, že prípravy vrcholia a do šarišskej metropoly sa už schádzajú prví hráči. "V hale trénujú Kazaši, Bielorusi, či Iránci, ostatní účastníci sa už pomaly schádzajú. Žiaľ, na poslednú chvíľu nám účasť odriekol Walesan Richard Vaughan, ktorý mal z pôvodne prihlásených účastníkov najlepšie rebríčkové postavenie vo dvojhre, aj tak však budeme hostiť hráčov z prvej svetovej dvadsiatky. Súbežne sa začína aj tradičný rozhodcovský kurz." V Prešove očakávajú aj návštevu popredných predstaviteľov európskej bedmintonovej diplomacie na čele s jej prezidentom, Dánom Tortsenom Bergom.

Turnaj začne kvalifikačnými zápasmi vo štvrtok o 11. hodine, bude pokračovať v piatok zápasmi v hlavnej súťaži od 9.00, v sobotu budú štvrťfinálové zápolenia o 9.30 a semifinále so začiatkom o 15.00. Celé podujatie vyvrcholí v nedeľu finálovými zápasmi od 9.30.

Súvisiace články