Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prví Spišiaci začínajú rok u druhej Senice

Nový hokejový rok. Zverenci trénera Klingu ho odštartujú dnes v Senici. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 3. jan 2013 o 23:00

Do nového hokejového roka vykročia Spišiaci dnes v Senici. Bude to súboj dvoch najlepších mužstiev prvoligovej súťaže.SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Do vianočných sviatkov odohrali prvoligisti 32 kôl. Na čele tabuľky je Spišská Nová Ves s dvojbodovým náskokom pred druhou Senicou.

Hokejový rok 2012 zakončilo A – mužstvo Spišskej Novej Vsi výborne. Hoci v hráčskom a funkcionárskom kádri došlo k obmenám, zverenci trénera Klingu mali pri pohľade na tabuľku pekné Vianoce.

„Vianoce boli spokojné. Vieme, ako sa mužstvo rozišlo pred sviatkami. Spokojnosť bola, ale realita už bude iná,“ skonštatoval tréner HK Spišská Nová Ves a pridal novoročný vinš:

„Všetkým ľuďom dobrej vôle, hlavne fanúšikom spišskonovoveského hokeja želám veľa zdravia, šťastia, pokoja, Božieho požehnania. Veľa športových úspechoch a radostí, nech odchádzajú zo zimného štadióna spokojní a s radosťou.“

Teraz sa ukáže kvalita

Prvý tréning roku 2013 absolvovali zverenci trénera Klingu v stredu večer. Ale ani cez sviatky si príliš neoddýchli a stále trénovali. Prvé miesto a hneď prvý súboj nového roka sú tou najväčšou výzvou. Dnes sa Novovešťania predstavia v šlágri kola v Senici.

„Teraz nás čaká hneď prvý zápas v Senici. Tam sa ukáže naša kvalita, akú teraz máme bez Lipovského, Vantrobu a Vaica. Ale aj nasledujúcich jedenásť stretnutí ukáže, kde sa momentálne nachádzame,“ dodal tréner Vladimír Klinga.

Po zápase v Senici hrajú Spišiaci v nedeľu v Prievidzi. Na domácom ľade sa predstavia až 15. januára proti Prešovu.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.