Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prvenstvo opäť do Poľska

Sportnet|Publikované 2. okt 2008 o 00:00

Poslednú septembrovú sobotu mali bežci - vytrvalci možnosť absolvovať cezpoľný beh v prekrásnom prírodnom prostredí pod Vysokými Tatrami, ktorý

zorganizovalo OZ JOKASPORT Poprad-Veľká a mesto Poprad už piaty raz.

POPRAD. Na trati dlhej 14 km so štartom a cieľom na futbalovom štadióne v Poprade-Veľkej opäť dominoval pretekár z Poľska. Bol ním Adam Dlugosz reprezentujúci MKN Mušina, ktorý zvíťazil spôsobom štart - cieľ výkonom 48:33 minút. Za traťovým rekordom svojho krajana Jána Wydru - víťaza minulého ročníka zaostal o jednu minútu a 22 sekúnd. Vynikajúce druhé miesto vybojoval Ján Božoň z AK Steeple Poprad výkonom 51:25 min. Presne o minútu za ním na treťom mieste v absolútnom poradí dobehol do cieľa víťaz kategórie nad 40 rokov Štefan Rácz z AK Gelnica. Štvrtá priečka v celkovom poradí patrila Tomášovi Šitárovi (ŠK Záhradné), ktorý výkonom 52:50 min. obsadil zároveň tretie miesto v kategórii do 39 rokov. Vo veteránskej kategórii nad 40 rokov si medailové pozície vybojovali ešte druhý František Dlugosz z Poľska (54:00 min.) a tretí Jozef Klimčák z Popradu (57:00 min.).

Starší lepší ako mladší

Zdanlivým prekvapením, avšak iba pre nezainteresovaných bolo, že v starších veteránskych kategóriách boli rýchlejší muži nad 60 rokov ako ich o desaťročie mladší kolegovia. Najrýchlejším v kategórii nad 60 rokov bol čerstvý veteránsky vicemajster sveta v behu do vrchu spred troch týždňov Július Lupták bežiaci vo farbách SKI Travel Štrbské Pleso výborným časom 57:38 min. Spoločnosť na stupni víťazov mu robili Damian Groman zo Slovenskej Vsi (58:35 min.) a Stanislav Miškár zo Svitu (1:02:15 hod.). Ocenený bol i štvrtý v tejto kategórii Milan Marton z TJ Baník Hôrka (1:02:45 hod.).

V kategórii nad 50 rokov si medailové umiestnenia vybojovali: 1. Milan Palko (Poprad-Stráže) 1:04:05 hod., 2. Milan Brachňák 1:07:10 hod., 3. Jaroslav Šedivý (obaja TJ Baník Hôrka) 1:08:20 hod. Z ďalších výsledkov - ženy bez rozdielu veku: 1. Danica Božová (AO Svit) 1:09:55 hod., 2. Darina Jarošová (Poprad) 1:12:55 hod., juniori: 1. Jakub Ringoš (Jokasport Poprad) 1:01:35 hod.