Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Prvenstvá Majdičovej a Svartedala, Procházková 12.

SITA|25. nov 2006 o 13:03

KUUSAMO 25. novembra (SITA) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v šprinte klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára 2006/2007 vo fínskom stredisku Kuusamo vynikajúce ...

KUUSAMO 25. novembra (SITA) - Slovenská reprezentantka v behu na lyžiach Alena Procházková obsadila v šprinte klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára 2006/2007 vo fínskom stredisku Kuusamo vynikajúce 12. miesto. Pre 22-ročnú Banskobystričanku je to najlepší výsledok v kariére, doteraz ním bolo 17. miesto z majstrovstiev sveta 2005 v nemeckom Oberstdorfe. Vo SP bolo jej najlepším umiestnením 25. miesto z 9. marca tohto roka v šprintérskych pretekoch v nórskom Drammene. Procházková skončila v Kuusame v kvalifikácii ôsma, vo štvrťfinále obsadila druhé miesto, v semifinále dobehla na šiestej pozícii a na B-finále nenastúpila. Víťazkou pretekov sa stala Slovinka Petra Majdičová, ktorú trénuje bývalý kormidelník slovenskej mužskej reprezentácie Ivan Hudáč. Pre 26-ročnú študentku z Ljubljany to bol pri 108. štarte v pretekoch tohto rangu druhý triumf, siedmykrát si mohla vychutnať pohľad zo stupňa víťazov. Druhá dobehla Fínka Virpi Kuitunmenová, bronz si vybojovala líderka celkovej klasifikácie a obhajkyňa prvenstva z predchádzajúceho roka Nórka Marit Björgenová.

Finále kategórie mužov pripomínalo majstrovstvá Nórska. Pätici Vikingov robil spoločnosť Švéd Emil Jönsson, skončil však na poslednej 6. priečke. Prvenstvo si vybojoval Jens Arne Svartedal, ktorý sa do finále dostal s najslabším kvalifikačným časom. Pre 30-ročného Nóra to bol jubilejný 10. triumf v pretekoch tohto rangu v kariére, druhý skončil Odd Björn Hjelmeset, bronz si vybojoval Tor Arne Hetland. Slovenskí muži v šprinte neštartovali.

ŽENY

A-finále:

1. Petra Majdičová (Slovin.) 2:40,5 min, 2. Virpi Kuitunenová (Fín.) +1,9 s, 3. Marit Björgenová (Nór.) +4,9, 4. Astrid Jacobsenová (Nór.) +6,8, 5. Mona-Liissa Malvalehtová (Fín.) +16,9, 6. Ella Gjömleová (Nór.) +20,6

B-finále:

1. (celkovo 7. miesto) Lina Anderssonová (Švéd.) 2:51,3 min, 2. (8.) Aina Kaisa Saarinenová (Fín.) +0,2 s, 3. (9.) Manuela Henkelová (Nem.) +1,2, 4. (10.) Stefanie Böhlerová (Nem.) +1,8, 5. (11.) Natalia Korostelovová (Rus.) +6,9, 6. (12.) Alena Procházková (SR) - nenastúpila na štart

MUŽI:

A-finále:

1. Jens Arne Svartedal (Nór.), 2:22,1 min, 2. Odd Björn Hjelmeset (Nór.) +1,0, 3. Tor Arne Hetland (Nór.) +2,0, 4. Trond Iversen (Nór.) +3,0, 5. Johan Kjölstad (Nór.) +9,5, 6. Emil Jönsson (Švéd.) +11,2

B-finále:

1. (7. miesto celkovo) Axel Teichamnn (Nem.) 2:23,2 min, 2. (8.) Eldar Rönning (Nór.) +0,3, 3. (9.) Oystein Pettersen (Nór.) +2,4, 4. (10.) Vasilij Ročev (Rus.) +2,9, 5. (11.) Fredrik Östberg (Švéd.) +6,9, 6. (12.) Andrew Newel (USA) +13,6