Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prvé víťazstvo Švedlára

Sportnet|Publikované 18. sep 2008 o 22:00

SPIŠ. Ani siedme kolo druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa nezaobišlo bez komplikácií. Opäť riadiaci orgán kontumoval stretnutie, keď

Spišské Tomášovce v Bystranoch už do druhého polčasu nenastúpili. O prekvapenie kola sa postarali Švedlárčania. Prvý raz v novom ročníku vyhrali, nad favorizovanými Slovinkami.

Matejovce n/H - Domaňovce 1:6 (1:3)

Po predošlom kole, keď Matejovčania nenastúpili na stretnutia v Slovinkách sa už niečo podobné v súboji s Domaňovčanmi nezopakovalo. Lepší vstup do stretnutia však mali hostia, ktorí už od 4. minúty viedli gólom Zummerlinga. Po presnom zásahu talentovaného Geletku Domaňovčania už mali dvojgólový náskok, ale domáci v 27. min. Valkom znížili na rozdiel gólu. V 35. min. Petruško upravil na polčasových 3:1.

Po zmene strán sa do listiny strelcov zapisovali len hostia (Zummerling, Fridman, Ruman) a Matejovčania tak stále čakajú na prvé tohto sezónne víťazstvo. MATEJOVCE n/H: Mihalko - Lapšanský, Česla, Filip - Jančár, Anďal, Tomaško, Anďal, Valko - Vadel, Farkašovský. DOMAŇOVCE: Kubik - Janečko, Geletka, Roch - Kusy, Fridman, Kušnir, Ruman, Topoli - Zummerling, Petruško, striedal: Sonoga.

Švedlár - Slovinky 2:1 (1:1)

Už skóre prvého polčasu naznačovalo, že vo Švedlári by sa mohlo zrodiť prekvapenie kola. Domácim sa podarilo pridať ešte jeden gól a pripísali si na svoje konto cenné víťazstvo. ŠVEDLÁR: Loy - Kiššák, Mikolaj, Kiššák - Danielis, Kellner, J. Plachetka, P. Plachetka, Bendík - A. Bikár, J. Bikár, striedal: Štipaľ. SLOVINKY: Štec - Baran, Hudec, Vojtek - Janiga, Hudák, Cicoň, Dunka, Prochazka - Karpinský, Poláček, striedali: Mazur, Višvader.

Spartak Bystrany - Sp. Tomášovce 4:0

Prakticky už po prvom polčase bolo v Bystranoch o osude stretnutia rozhodnuté a tak hostia pristúpili na variant - pokles hráčov pod sedem. Hlavný rozhodca zápasu Pavlovský tak musel stretnutie predčasne ukončiť. SPARTAK BYSTRANY: Žiga - Pecha, Šebest, Pecha - Dunka, Žiga, Žiga, Pačan, Horváth - Žiga, Žiga. SP. TOMÁŠOVCE: Krištofčo - Šavel, Kostelník, Hurajt - Paľuch, Bartoš, Gabčo, Ptaček, Makula - Hovan, Melega.