Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prvé víťazstvo Spišského Hrušova a Mníška n/H

Sportnet|Publikované 2. sep 2007 o 22:00

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADYSpiš Štvrtým kolom pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž. Ako to už často spomíname, aj tentoraz sa

Jozef PETRUŠKA, Matej a Lukáš KOTRADY

Spiš Štvrtým kolom pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaž. Ako to už často spomíname, aj tentoraz sa zrodilo zopár prekvapení. Prvé tohto sezónne víťazstvo zaknihovali v Mníšku n/H a v Spišskom Hrušove. V šlágri kola brali Chrasťania všetky body z Poráča a rovnako v prestížnom derby Bystrany nestačili na Jamníčanov.

Program 5. kola: Kluknava Sp. Hrušov, Chrasť n/H Gelnica, Letanovce Poráč, Teplička Slovinky, Jamník Markušovce, Iliašovce Bystrany, Olcnava Mníšek n/H.

SP. HRUŠOV OLCNAVA 2:1 (1:1)

Vyrovnané derby prinieslo kvalitný futbal v podaní oboch aktérov. Najprv hostia zo štandardnej situácie mierili do spojnice a na druhej strane mieril do rovnakého miesta hlavou Medvec. V 28. minúte hostia išli vedenia gólom Kaščáka po vyšachovaní domácej obrany. V 36. minúte po skrumáži v šestnástke hostí vyrovnal Slamený.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, šance boli na oboch stranách. Po kombinačnej akcii domácich v 62. minúte rozhodol o tom, že tri body ostanú v Sp. Hrušove kanonier Slamený.

Pred 250 divákmi rozhodoval Kačenga ml. SP. HRUŠOV: Butvin B. Kunzo, Peták, Medvec Š. Kunzo, Filip, M. Filip, Olejník, Slamený Kušnír, Hrobák, striedali: Klein, Lipták. OLCNAVA: Rusnák Melega, Petrov, Pavlík Petrov, Gardošík, Kaščák, Rusnák, Gonda Vodhanel, Rusnák, striedali: Salaj, Olejník.

MNÍŠEK n/H ILIAŠOVCE 4:1 (2:0)

Za prvým tohto sezónnym víťazstvom išli domáci od prvých sekúnd. Už v 5. minúte po individuálnej akcii Kluknavského viedli 1:0 a po polhodine pridal druhý úspech Mníška n/H Kohler. Aj druhý polčas začali domáci lepšie a znova Kluknavský šikovne obišiel brankára a zvýšil už na priebežných 3:0. Za hostí znížil Horváth a skóre divácky atraktívneho stretnutia pečatil Štrompf. Pred 100 spokojnými divákmi rozhodoval Maršalek. MNÍŠEK n/H: Malik Foltin, Žiga, Imrich Marcinko, O. Plachetka, Kluknavský, Cehlár, Kohler F. Plachetka, Štrompf, striedali: Šimko, Imrich, Vencel. ILIAŠOVCE: Soldan Soták, Kočiš, Kupčík Gonda, T. Frankovič, Klein, V. Frankovič, Merkovský Bartko, Ordzovenský, striedali: Horváth, Bartko.

BYSTRANY JAMNÍK 1:2 (1:1)

V 4. minúte sa šikovne na hranici šestnástky šikovne uvoľnil Ľ. Farkašovský a nechytateľnou strelou prekonal Pavola 0:1. Domáci sa dočkali po polhodine hry, keď tiež tvrdou strelou vyrovnal Brajerčík. Hosťom vyšiel aj úvod druhého polčasu a po rohovom kope osamotený Petruška obrátil skóre v prospech Jamníka. Takmer polhodinu hrali domáci presilovku, keď hostia bez vylúčeného hráča dohrávali o desiatich. Tlak Bystriancov vytúžený vyrovnávajúci gól nepriniesol a tak v kermešskom zápase domáci nečakane podľahli. Pred 200 divákmi zbytočne nervózne stretnutie rozhodoval Regec.

BYSTRANY: Pavol Timčík, Gonda, Mikula Gonda, Chlebovec, Brajerčík, Hamrák, Ján Suchý Lipovský, Gonda. JAMNÍK: Ruman Grzyb, J. Čuj, S. Čuj Pavlík, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, Kavulič, Kočiš Petruška, Rumančík.

MARKUŠOVCE TEPLIČKA 0:3 (0:2)

Prvú veľkú príležitosť mal v 3. minúte Hodnický, ale nevyužil ju. Hostia dali o sebe vedieť v 35. minúte a po góle Jasečka viedli. O päť minút sa Tepličania radovali z druhého gólu, ktorého autorom bol Dolnačko. Po zmene strán mal v 50. minúte Jozef Andráši výhodu pokutového kopu, no mieril len do žrde. O dve minúty Marcinčák pridal tretí gól a poistil tak víťazstvo hostí. Pred 200 divákmi rozhodoval Minďaš. MARKUŠOVCE: Užík Sakmar, Hozza, Olekšák Mrovčák, Viboh, Tatarko, Šebest, Ján Andráši Jozef Andráši, Hodnický, striedali: Šteiner, Laznia, Hlucháň. TEPLIČKA: Cpin L. Hamrák, Uhrinovský Laško, Odziomek, Baldovský, Dolnačko, Tekáč, Jasečko Marcinčák, Lesnický, striedali: Baldovský, Biacovský.

SLOVINKY LETANOVCE 1:0 (0:0)

V Slovinkách sa hralo priemerné, ale bojovné stretnutie. Už v 8. minúte diváci kričali gól, ale lopta sa do brány nedokotúľala. Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami bez väčšieho vzruchu pred bránami. Druhý polčas začali domáci náporom a po faule na Mazúra mali výhodu pokutového kopu. Tu zúžitkoval M. Poláček a ako sa neskôr ukázalo bol to rozhodujúci moment zápasu. Pred 200 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. SLOVINKY: Kakalejčík Hudec, Čurilla, Janiga Poláček, Perháč, Kuchár, Prochazka, Vojtek Baran, Mazur, striedali: Horňák, Novotný. LETANOVCE: Murín Neupaver, Mačák, Kubičár Pecha, Barabas, Jochman, Slamený, Marko Biskup, Olejník, striedali: B. Kubičár, Šefčík.

PORÁČ CHRASŤ n/H 1:2 (1:1)

V Poráči bola v sobotu veľká futbalová slávnosť ženil sa im kapitán Pavol Macala. Hostia to však príliš do úvahy nebrali a v 28. minúte išli do vedenia po presnom zásahu Želonku. Tesne pred prestávkou stihol z priameho kopu Oreško vyrovnať. V druhom polčase mali Poráčania tri čisté gólové šance, nevyužili ich a trest prišiel v samotnom závere, keď Marek Dirda strhol vedenie na stranu Chraste n/H. Pred 200 divákmi rozhodoval Slebodník. PORÁČ: Hrebenár Mušinský, O. Kandráč, T. Kinik Oreško, P. Šteiner, T. Antal, M. Kandráč, Chovanec Líška, Koňak, striedali: Dunka, Širilla. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Jančár, Chovanec Celec, J. Dirda, I. Dirda, Filip, Vojtila Želonka, M. Dirda, striedali: S. Dirda, Augustin.

GELNICA KLUKNAVA 4:1 (2:0)

V 28. minúte mali Gelničania výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Tomaško. Ten istý hráč v 44. minúte stanovil polčasový výsledok na 2:0. Druhú časť lepšie začali Kluknavčania a Nehyla znížil na 2:1. V 67. minúte Tokár zaznamenal tretí gól Gelnice a o dve minúty poistil víťazstvo Králik. Pred 150 divákmi rozhodoval nervózne stretnutie P. Zmij. GELNICA: Slatkovský Hamrák, Hofman, Loja Janikov, Mikluš, Tomaško, Králik, Bodnár Demčák, Tokár, striedali: Kontroš, Vantruba, Volf. KLUKNAVA: Kožar Pribiško, Voda, Nehyla Hvizdoš, Hoppej, Čarnoky, Hadry, Rychnavský Belej, Kolčar, striedali: Lisý, Zahuranec, Maras.