Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prvé odstúpenie trénera, novému kormidelníkovi Helcmanoviec a Smižian sa darí

Šiestoligové futbalové lahôdky. K súbojom Hrabušice – Smižany, Harichovce – Teplička, Nálepkovo – Margecany nič viac dodávať netreba. V nedeľu sa máme na čo tešiť. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 20. sep 2013 o 00:00

Helcmanovčania hostia lídra, rovnako aj Krompašania.SPIŠ. Od nedele budú mať všetky ligové súťaže na Spiši ozajstný prívlastok jesenné. Prvé jesenné lístie opadáva a „odpadol“ už aj prvý tréner. Na poplach bijú v Harichovciach, naopak veľmi dobre sa dívajú na horné časti tabuliek vo V. Folkmare a Helcmanovciach či Smižanoch.

Krompašania hostia lídra

V ôsmom kole sa štvrtoligistom zo Spiša veľmi nedarilo. Podhradčania mali v Plavnici vyššie ambície a nakoniec prehrali 1:3. Spokojní s bodom za výsledok 1:1 odchádzali Krompašania zo Svidníka. Vzhľadom na silu súpera je aj ďalšia remíza 1:1 v podaní Novovešťanov proti V. Opátskému nie zlým výsledkom. Lenže kapitán Karol Sedláček si už servítku pred ústa nedával: „Takto sa za Spišskú nehrá. Niektorí hráči sú zo súpera 'pokakaní' už v šatni.“ Kapitán vedel, čo hovorí, lebo teraz na nich čakajú ešte silnejší borci. V nedeľu sa predstavia vo Veľkých Revištiach a tí taktiež disponujú silným a skúseným kádrom. Papierovo najľahšiu pozíciu v nedeľu má ôsme Spišské Podhradie, ktoré hostí štrnásty Svit. Naopak najhoršiu pozíciu majú Krompašania, keď nováčik hostí prvé Giraltovce.

Blicha odstúpil, prvý hrá u druhého

Z trojlístka piatoligistov sa nahor pomaličky šplhá Veľký Folkmar. Pomaličky preto, lebo v nedeľu s Rožňavou doma po remíze 1:1 stratil dva body. Všetko si môžu vynahradiť v nedeľu v Kráľovskom Chlmci, no hlavne by sa mali poradiť s Vlašanmi. Tí majú z Kráľovského Chlmca bohaté skúsenosti. Spišské Vlachy s Rudniancami sú tabuľkovými susedmi. Vlašania okupujú dvanástu priečku a teraz je kolo, kedy trojica zo Spiša hrá vonku. Vlašania sa predstavia v Medzeve a Rudňany merajú cestu do Sobraniec.

Hlavnou témou ostatných kôl je situácia v Harichovciach. Jeden získaný bod za šesť kôl je katastrofálne málo. „Odstupujem sám, takto sa futbal robiť nedá. Koniar a ostatní hráči, ktorých som tu dotiahol, ostávajú,“ povedal dnes už bývalý tréner Harichoviec Marián Blicha. Diametrálne odlišné majú starosti v Helcmanovciach. Tam nový kouč Jozef Zmij robí divy a so svojím mužstvom je už na druhom mieste v 6. lige Podtatranskej. Rovnako dobrú prácu odvádza nový tréner Smižian Marián Wikarski, ktorého mužstvo je na tretej priečke a v nedeľu ho čaká skúška ohňom.

Siedme kolo odštartujú v sobotu v Maria Hute, kde sa predstaví Spišské Bystré. Naplno sa šiestoligový kolotoč rozkrúti v nedeľu dopoludnia súbojom Hrabušice – Smižany. Naďalej sa bude upriamovať pozornosť na Harichovce, ktoré privítajú odvekého rivala z Tepličky pod vedením ich rodáka Vlada Hudáčeka. Veľké derby bude v Nálepkove, kde po dlhšej odmlke budú bojovať o tri body z kola na kolo lepšiace sa Margecany. Doma hrá aj Levoča s Popradom B. Čerešničkou na torte je súboj druhého s prvým. Helcmanovce privítajú nováčika z Kravan a to bude veľký zápas. Rozhodne 7. kolo 6. ligy Podtatranskej núka skvelé zápasy.Súvisiace články