Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Prvé Krompachy rozstrieľali druhú Čaňu

Veľké víťazstvo Krompašanov. V zápase o prvé miesto 5. ligy Juh bolo už po polhodine hry rozhodnuté. Krompašania súkali jeden gól za druhým. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 20. máj 2013 o 00:00

Z prestížneho súboja boli nakoniec gólové hody. Líder tabuľky z Krompách vyprevadil tabuľkového prenasledovateľa s piatimi kúskami.KROMPACHY. Hlavnou udalosťou futbalového víkendu na Spiši bol súboj prvých Krompách proti druhej Čani. Tento zápas bol možno rozhodujúci v boji o štvrtoligové miestenky.

V predchádzajúcom kole Krompašania prehrali v Medzeve 0:1 a ich nedeľňajší deklasoval Vlašanov 5:1. Zo zbytočnej prehry sa zverenci trénera Dunčka dosť poučili a domáci fanúšikovia sa nestačili čudovať.

„V boji o prvé miesto sme za sto rokov nenastrieľali hosťom za pol hodiny tri góly,“ ozvalo sa z tribúny. Krompašania v júni slávia storočnicu futbalu a v nedeľu hráči začali baliť darček, ktorý má názov postup.

„Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Tých gólov mohlo byť ešte viac. Po zmene strán sme zbytočne poľavili, čo súper využil na strelenie gólu. Hra sa začala kúskovať a rozhodca nám v hojnom počte rozdával žlté karty. Od Čane sme toho čakali viac. Neviem, či sa nás zľakli, či čo stalo. No bolo vidieť, že futbal vedia hrať a proti takýmto súperom sa dobre hrá. Aj za nepriaznivého stavu chceli streliť gól, chceli hrať. To je potom iný futbal, ako so súpermi, ktorí tu prídu len 'betónovať',“ povedal po víťazstve 5:1 kapitán FK Pokrok SEZ Krompachy Ivan Košč.

Nezachytili začiatok

Výsledok 5:1 prekvapil všetkých. Domácich v pozitívnom slova zmysle, hostia zostali hlavne po prvom polčase poriadne zaskočení. Takú lavínu gólov za prvých tridsať minút vôbec nečakali.

„Nezachytili sme úvod zápasu. Góly sme inkasovali po hrubých chybách. Treba otvorene povedať, že Krompašania zaslúžene zvíťazili. Boli kombinačne lepší. My sme to nezvládali takticky. To, čo sme si povedali v šatni, na ihrisku vôbec nebolo. V kádri máme veľa mladíkov, veľa dorastencov, ktorí ešte len zberajú skúsenosti. Práve takýto súboj o prvé miesto rozhodujú skúsenejší hráči a tá skúsenosť bola na strane Krompách,“ skonštatoval po prehratom zápase tréner FK Čaňa Jozef Ferko.

Súvisiace články