Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Prvé dotyky - meškanie, dlhý spánok, prvenstvo v tlačovom

TASR|28. apr 2001 o 20:33

Norimberg 28. apríla (TASR) - Zápcha na diaľnici pred Norimbergom, meškanie na tréning i na direktoriát šampionátu, dlhší spánok hráčov a telesná ...

Norimberg 28. apríla (TASR) - Zápcha na diaľnici pred Norimbergom, meškanie na tréning i na direktoriát šampionátu, dlhší spánok hráčov a telesná aktivita realizačného tímu, to boli prvé dotyky slovenskej hokejovej reprezentácie v dejisku základnej B-skupiny A-kategórie MS v Nemecku. Prišli však aj prvé motivačné podnety, napríklad liečebný pobyt v Trenčianskych Tepliciach pre prvého autora gólu na MS, ktorý mal byť známy už v nedeľu počas prvého vystúpenia proti Japoncom. Slovensko však už tesne pred úvodnými zápasmi dosiahlo jedno prvenstvo - v tlačovom stredisku dala výprava k dispozícii ako prvá oficiálne bulletiny.

Slováci na piatkový tréning meškali asi 20 minút, lebo uviazli v zápche na diaľnici pred Norimbergom. "Všetko sa napokon v pohode zvládlo, aj ja som meškal na direktoriát šampionátu, ale nič dôležité mi neušlo," zdôraznil manažér slovenskej výpravy Igor Nemeček.

Na druhý deň v sobotu, v otvárací deň MS si hráči v luxusnom hoteli Holiday Inn dopriali dlhší spánok takmer do deviatej a na pravé poľudnie už absolvovali taktický pohovor s trénermi a hodinový tréning na ľade.

"My sme samozrejme tak dlho nespali. Moji kolegovia z realizačného tímu si hneď ráno zašportovali v posilňovni, na bicykli, či v plavárni. Niekto však musel aj pracovať ... a opäť som to bol ja," informoval so smiechom kormidelník slovenského tímu.

Vedenie výpravy mohlo hráčom oznámiť zaujímavú ponuku vedenia hotela Flóra v Trenčianskych Tepliciach, že strelcovi prvého gólu na MS venujú týždňový pobyt s plnou penziou a liečebnými kúrami (aj pre partnerku). V sobotu predpoludním odcestoval za výpravou aj prezident SZĽH Juraj Široký. V aute viezol informačné bulletiny pre tlačové stredisko, ako aj pre ďalšie praktické formy prezentácie mužstva Slovenska.

Súvisiace články