Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prvé body pre Halinárovú

Francúzky Sandrine Baillyová (vľavo) a Florence Bavarelová-Robertová pózujú na stupni víťazov po šprinte 5. kola Svetového pohára biatlonistiek v nemeckom Ruhpoldingu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 12. jan 2007 o 23:00

RUHPOLDING - Až v piatom kole Svetového pohára v biatlone sa Slovensko dočkalo prvých bodov do celkovej klasifikácie. Skúsená už 33-ročná Martina Halinárová obsadila v rýchlostných pretekoch na 7,5 km v Ruhpoldingu 14. miesto a získala zaň 18 bodov.

Vyťažila najmä z bezchybnej streľby, obe položky - v ľahu i stoji – zvládla bez zaváhania. Ďalším dvom Slovenkám sa už tak nedarilo. Petra Slezáková obsadila 64. priečku a Janku Gerekovú klasifikovali na 72. pozícii. Z prvenstva v pretekoch sa tešila 27-ročná Francúzka Sandrine Baillyová. Pre bývalú majsterku sveta to bol 16. triumf v kariére, prvý v tejto sezóne.

Na čele celkovej klasifikácie zostala Nemka Andrea Henkelová.

Svetový pohár – rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Baillyová (Fr.) 24:24,0 min (0 ), 2. Olofssonová (Švéd.) +8,5 s (1), 3. Baverelová-Robertová (Fr.) +37,0 (0),... 14. Halinárová +1:17,3 (0), 64. Slezáková +3:11,1 (1), 72. Gereková (všetky SR) +3:40,1 (4).

Celkové poradie vo SP (po 10 z 27 pretekov): 1. Henkelová (Nem.) 371 b., 2. Olofssonová (Švéd.) 332, 3. Wilhelmová (Nem.) 321,... 49. Halinárová (SR) 18.

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov (po 5 z 10 naplánovaných pretekov):1. Baillyová (Fr.) 198 bodov, 2. Olofssonová (Švéd.) 172,,... 40. Halinárová (SR) 18.