Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prvá prehra Spišiakov v Palíne

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Michalovce Najväčším prekvapením posledného kola štvrtej ligy Juh je víťazstvo Palína nad favorizovanou Spišskou Novou Vsou. Hoci sa výhra s

najtesnejším rozdielom nerodila ľahko, znamenala prvú porážku Spišiakov v doterajšom priebehu majstrovskej súťaže. Zverenci Emila Bezdedu navyše veľmi intenzívne pomýšľajú na návrat medzi treťoligovú spoločnosť, kvôli čomu ich káder v poslednom období vystužili borci ako Rataj, Šoltés, Sirko a Martinický, a tak je víťazstvo v posledných kolách nevýrazných Palínčanov ešte cennejšie. "Pred stretnutím sme si povedali, že ďalšiu domácu stratu si nemôžeme dovoliť. Chlapci sa navyše dokázali po predchádzajúcich neúspešných proti silnému súperovi zmobilizovať. Vedeli sme o súperových prednostiach, a tak sme sa zbytočne nepúšťali do bezhlavého útočenia. Spišiaci majú postupové ambície a v Palíne sa preto snažili hrať otvorený futbal. Veľmi nás však teší fakt, že sme ich ani raz nepustili do vážnejšej príležitosti," prezradil spokojným hlasom kormidelník ŠK Agro Palín Gabriel Hreščák.

Po sľubnom úvode, v ktorom boli Palínčania takmer nepriestrelní, prišla kríza, ktorá vyvrcholila v predchádzajúcom kole na ihrisku Krompách, kde Zemplínčania prehrali 0:5. Gabriel Hreščák sa preto nádeja, že posledný triumf bude potrebným stimulom pre dosahovanie lepších výsledkov v nasledujúcich kolách. "Máme za sebou sériu náročných stretnutí s ťažkými súpermi. Teraz nás čakajú relatívne ľahší protivníci, takže víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou má z pohľadu motivácie čosi do seba. Verím, že aj najbližšie z ihriska Krásnej nad Hornádom neodídeme naprázdno," doplnil palínsky lodivod.

Aj keď nechcel Gabriel Hreščák nahlas vyslovovať mená najlepších jednotlivcov v súboji so Spišskou Novou Vsou, pretože podľa neho rozhodla sila kolektívu, absolutórium si zaslúži stopér Petrikán, ktorý odohral vyše dve tretiny zápasu so sebazaprením.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.