Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prvá prehra Ľubice, ani Kežmarok neskóroval

Sportnet|Publikované 25. sep 2007 o 22:00

PODTATRANCOM ZVLHLO GÓLOVÉ STRELIVOIV. LIGA - SEVERRaslavice - Ľubica 2:0 (0:0)Podtatranci sa predstavili na pôde Raslavíc, a keďže tu

PODTATRANCOM ZVLHLO GÓLOVÉ STRELIVO

IV. LIGA - SEVER

Raslavice - Ľubica 2:0 (0:0)

Podtatranci sa predstavili na pôde Raslavíc, a keďže tu pricestovali ako jediné mužstvo bez prehry, chceli si túto vynikajúci bilanciu udržať. Aj keď výkonom nesklamali, napokon sa im to nepodarilo a domov odchádzali bez bodového zisku. V prvom polčase však mali herne navrch. V 20. minúte vystrelil Sklenár z 35 metrov z priameho kopu a hoci lopta domácemu brankárovi odskočila z rúk, Labis ju nedokázal doklepnúť za jeho chrbát. V 35. minúte sa z uhla rútil sám na brankára Raslavíc Labis, no namieril ponad jeho svätyňu. O päť minút neskôr mohol dostať Ľubičanov do vedenia M. Kaprál, no jeho pokus z hranice šestnástky skončil vedľa. Domáci do prestávky prakticky nič neukázali a snažili sa presadiť iba nakopávanými loptami, s ktorými si hosťujúca defenzíva poradila. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. V 50. minúte mal príležitosť opäť Labis, ktorý postupoval na domáceho brankára, no v poslednom okamihu mu loptu vypichol jeden z domácich obrancov. O päť minút neskôr sa z jedenástich metrov ocitol sám pred domácim gólmanom M. Kaprál, no trafil iba do neho. V 70. minúte hostia za nepremenené šance pykali, keď po chybe v strede ihriska otvorili domáci skóre. V 86. minúte hostitelia svoje víťazstvo poistili, čím potvrdili, že v tomto súboji vyťažili z minima maximum.

Góly: 70. Plančár, 86. Novák. Pred 350 divákmi rozhodoval Slimák, ŽK: bez kariet. ĽUBICA: Hájovský - Vojtánek, Sova, Sklenár, Krempaský - Kalafut (60. Bombara), Labus, Malich (75. Kovalčík), L. Kaprál - Labis, M. Kaprál.

(riso)

Kežmarok - Fintice 0:0

Domáci nastúpili na stretnutie s cieľom potvrdiť zisk bodu spred týždňa, no ako sa napokon ukázalo, odohrali iba priemerný zápas, ktorému navyše chýbalo aj gólové korenie. Po obojstranne opatrnej štvrťhodine ako prví vážnejšie pohrozili hostia Andraščíkom, ktorý sa rútil sám na gólmana Tokarčíka, ale jeho sólo zastavila pravá žrď. O minútu na to zahrmelo na opačnej strane, to keď sa zoči-voči hosťujúcemu brankárovi ocitol Galschneider, no ten jeho pokus vystihol. V ďalších fázach duelu sa hra presťahovala medzi šestnástky a oba tímy si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevytvorili. Až v 29. minúte sa po Šavelovom centri z pravej strany snažil dostať domácich do vedenia Pirhala, no v rozhodujúcom okamihu hlavou loptu nedokázal zasiahnuť. V 35. minúte naservíroval domáci Bednarčík loptu dobre postavenému Kopčákovi, no jeho strela mierila tesne mimo bránu. V závere polčasu domáci vystupňovali tempo hry, no cez pozornú obranu súpera sa nedokázali presadiť. Hostia sa snažili ťažiť hlavne z dôraznej hry v osobných súbojoch, ktorá na Kežmarčanov aj po obrátke platila. Druhú polovicu duelu začali domáci útočným náporom, no aj napriek niekoľkým sľubným príležitostiam sa vo finálnej fáze nedokázali presadiť. Za zmienku stojí najmä prudká strela Bednarčíka z hranice šestnástky, ktorú gólman Kaminský s námahou vyrazil na rohový kop. Po hodine hry domáci vrhli všetky svoje sily do ofenzívy a v 66. minúte sa mohli dostať do vedenia, no Bednarčíkov center na dobre postaveného Maníka odvrátil jeden z obrancov na rohový kop. Útočná snaha bola pre súpera veľkou výhodou, pretože ten vychádzal v zostávajúcich minútach zo zabezpečenej obrany, čo mu prinieslo úspech. Navyše v 73. minúte mohol strhnúť vedenie na svoju stranu, no nebezpečnú strelu Andraščíka z priameho kopu vytlačil pozorný Tokarčík na rohový kop. Už v nadstavenom čase mohli rozhodnúť o víťazstve znova hostia, no rýchly protiútok Mochňáka domáci brankár zneškodnil.

Pred 300 divákmi rozhodoval Krejsa, ŽK: Pirhala - Olejár. KEŽMAROK: Tokarčík - Šavel, Vitko, Rams (46. Kalafut), Bednarčík - M. Novák, Bednár, Pirhala (88. Jankura), Špirko - Kopčák, Galschneider (61. Maník).