Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prvá hokejová liga bude asi bez Bardejova

(Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 9. máj 2016 o 22:00

Ani tretí pokus o vstup do extraligy sa v baráži hokejistom Bemaco HC 46 Bardejov nevydaril.

V tomto období sa kluby i družstvá prihlasujú do nasledujúcej sezóny, a tak sme boli zvedaví, koho uvidíme z HC 46 medzi mantinelmi. Je viac ako pravdepodobné, že 1. liga bude bez Bardejova.

BARDEJOV. Prezident klubu Ladislav Kovalský netajil sklamanie z neúspešného záveru sezóny po prehrách s Piešťanmi i Novými Zámkami.

„Všetko sme pripravili na to aby sme obstáli v baráži o postup do extraligy. Nepodarilo sa využiť veľkú príležitosť, no je to len šport, ale pre nás veľké sklamanie. Súperi mali viac skúsených hráčov, no my sme neboli slabším tímom.“

Pre prípravu budúcej sezóny si sadol za jeden stôl s predstaviteľmi mesta, hovorili o hokejovej budúcnosti.

„Zimný štadión máme v prenájme od mesta, teraz zabezpečujeme bežné údržbárske práce, aby bol pripravený na ďalšiu sezónu. Družstvá všetkých vekových kategórií od prípravky až po juniorku sú prihlásené do súťaží. Mužstvo mužov, po tej frustrácii, sa nedá riešiť tak rýchlo. V priebehu mesiaca budeme v rámci občianskeho združenia hodnotiť situáciu s generálnym manažérom Andrejom Gmitterom a viceprezidentom Jánom Tirpákom. Spolu tvoríme vedenie hokejového klubu, potrebujeme analýzu. Mnohí nám vytýkajú, že sa nevenujeme mládeži, že máme veľa cudzích hráčov. Možno je práve čas začať budovať A-mužstvo na domácich hokejistoch, ktorí vyrastajú v športových hokejových triedach i klube. Či to bude prvá, či druhá liga, momentálne to neviem povedať.“

Bardejovský hokejový klub sa umiestnil v hodnotení medzi najlepšími, najmä v práci s mládežou urobili kus roboty.

„Vzťahy s mestskou samosprávou sú korektné, prispieva to k rozvoju klubu i reprezentácii mesta. O výkonnostnom hokeji a jeho podpore budeme ešte rokovať,“ zvýraznil L. Kovalský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.